Тенденція до зменшення кількості небанківських фінустанов поглиблюється

У травні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 1971 (станом на 30 квітня) до 1963 (станом на 31 травня), йдеться у повідомленні НБУ.

За травень Національний банк прийняв рішення про реєстрацію семи нових фінансових компаній, однієї кредитної спілки, двох лізингових компаній, одного ломбарду, а також одного страхового брокера.

Водночас шість фінансових компаній, сім лізингових компаній, три кредитні спілки, одна страхова компанія та три страхових брокери були виключені з реєстрів.

Наразі небанківський ринок складається зі 172 ризикових (non-life) (було 173) та 19 лайфових (страхування життя) страховиків, 289 ломбардів (було 288), 309 кредитних спілок (було 311), 141 лізингової компанії (було 146), 972 фінансових компаній (було 971), 61 страхового брокера (було 63).

На платіжному ринку працює 37 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

У травні до Національного банку надійшло 420 запитів від учасників ринку. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 296. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 27 та страховиків – 97.

Також продовжилася тенденція на збільшення кількості запитів на анулювання всіх наявних ліцензій небанківської фінансової установи, зменшилася кількість виданих нових ліцензій (12) порівняно з квітнем (17).

Регулятор за результатами позапланових інспекційних перевірок ухвалив рішення про застосування до семи страхових компаній заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності із надання фінансових послуг у сфері страхування.

Станом на 31 травня Нацбанком були ухвалені рішення щодо:

– погодження збільшення статутного капіталу банку (1);

– відмови в погодженні набуття істотної участі в банку (1);

– погодження набуття істотної участі в небанківських установах (16);

– відмови в погодженні набуття істотної участі в небанківських установах (4);

– погодження керівників банків (10);

– відмови в погодженні керівників банків (3);

– видачі ліцензій фінансовим компаніям (7, кредитним спілкам (1), страховим компаніям (2);

– відмови у видачі ліцензій фінансовим компаніям (3);

– анулювання всіх ліцензій кредитних спілок (1), ломбардів (2), фінансових компаній (11), страхових компаній (2), лізингових компаній (5) (за ініціативою заявника);

– анулювання частини наявних ліцензій фінансових компаній (12) (за ініціативою заявника);

– включення до ДРФУ фінансових компаній (7), ломбардів (1), кредитних спілок (1),включення до реєстру лізингодавців (2), включення до реєстру страхових та перестрахових брокерів (1);

– анулювання всіх ліцензій страхових компаній (7) (примусово);

– виключення з ДРФУ кредитних спілок (3), фінансових компаній (6),з реєстру лізингодавців (7), з реєстру страхових та перестрахових брокерів (3) (за ініціативою заявника)

– виключення з ДРФУ страхових компаній (1) (примусово);

– відмови у включенні до ДРФУ (2);

– призначення довірених осіб у небанківських фінансових установах (11);

– зареєстровано змін та/або нових правил добровільного страхування (1);

– погоджено видачу сертифіката на право здійснення тимчасової адміністрації небанківської фінансової установи (10).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: