НКЦПФР реєструватиме пенсійні схеми НПФ

Комісія оприлюднила доопрацьований проект Рішення «Про затвердження Положення про погодження статуту недержавного пенсійного фонду та реєстрацію пенсійних схем недержавного пенсійного фонду».

Документ розроблено відповідно до законів «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», «Про недержавне пенсійне забезпечення» та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог законодавства, а саме у відповідність до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

Слід нагадати, що 1.07.2020 р. було введено в дію Закон, яким внесені зміни до низки законів, зокрема «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Відповідно до Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення», статут та зміни до статуту недержавного пенсійного фонду погоджуються НКЦПФР у встановленому нею порядку до їх реєстрації відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Крім цього, Законом «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (зі змінами, унесеними Законом) встановлено, що НКЦПФР відповідно до покладених на неї завдань, погоджує статути недержавних пенсійних фондів та зміни до них у встановленому нею порядку.

Законом «Про недержавне пенсійне забезпечення» передбачена реєстрація пенсійних схем недержавних пенсійних фондів Комісії у встановленому нею порядку.

Згідно Законом «Про недержавне пенсійне забезпечення», пенсійні схеми та зміни до них підлягають реєстрації в НКЦПФР.

Проектом Рішення встановлено процедуру погодження НКЦПФР статуту (змін до статуту) недержавного пенсійного фонду, реєстрації НКЦПФР пенсійних схем недержавного пенсійного фонду (змін до пенсійних схем) та їх скасування, який, зокрема, включає вимоги до документів та їх подання заявником до Комісії.

Крім цього, у зв’язку з прийняттям Рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про погодження статуту недержавного пенсійного фонду та реєстрацію пенсійних схем недержавного пенсійного фонду», буде визнано таким, що втратило чинність Розпорядження Нацкомфінпослуг від 18.07.2013 р. №2362 «Про затвердження Положення про погодження статуту недержавного пенсійного фонду та реєстрацію пенсійних схем та визнання таким, що втратило чинність, Розпорядження Держфінпослуг від 17.08.2004 р. № 2080».

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про погодження статуту недержавного пенсійного фонду та реєстрацію пенсійних схем недержавного пенсійного фонду»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: