НБУ долучає банки до процесу переходу на міжнародний стандарт ISO 20022

Регулятор продовжує працювати над переведенням платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO 20022. Про це представники регулятора розповіли учасникам фінансового ринку під час онлайн-зустрічі, інформує його прес-служба. 

На базі міжнародного стандарту ISO 20022 НБУ уже розробляє нове покоління української системи міжбанківських платежів – системи електронних платежів. До кінця 2022 року центральний банк планує не лише модернізувати СЕП відповідно до цього міжнародного стандарту, але й перевести її роботу в цілодобовий режим 24/7 (зараз система працює в режимі 23/7).

З початку ІІ кварталу 2021 року до процесу переходу на міжнародний стандарт ISO 20022 Національний банк активно долучає й банки. Так, з 1 квітня цього року працює тестовий стенд СЕП нового покоління. Банки на практиці можуть відпрацьовувати формати кредитового переказу на базі ISO 20022. Зараз до тестового стенду підключилося шість основних компаній, які розробляють програмне забезпечення для банківської сфери, та три банки, а ще три банки перебувають у стадії підключення. Решта банків поетапно приєднуватимуться впродовж наступних місяців: у червні – 9 банків, у липні – 24 банки, в серпні – 20 банків, у вересні – 8 банків, у жовтні – 2 банки.

«Національний банк очікує від банків активної співпраці − включення в процес комплексного тестування взаємодії з осучасненим поколінням СЕП. Ми готові до масштабного тестування та зацікавлені, щоб якомога більше банків та компаній-розробників підключалися до тестового стенду та відпрацьовували технічні, функціональні та методологічні можливості нової версії системи», – наголосив Директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир НАГОРНЮК.

Водночас рішення про дату остаточного переходу всієї банківської системи України на нове покоління СЕП Нацбанк ухвалюватиме в діалозі з банками та лише після детального аналізу результатів тестування, з урахуванням необхідних доопрацювань та готовності банків.

«Ми вдячні банкам за їхнє активне включення в роботу та участь у наших систематичних зустрічах. Ми впевнені, що банківська система зможе успішно перейти на новий стандарт і зробити його затребуваним та зручним як для клієнтів, так і для банків», – підкреслив Заступник Голови НБУ Олексій ШАБАН.

Слід нагадати, що осучаснення СЕП відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022 дасть можливість модернізувати фінансову інфраструктуру, підвищити конкурентоспроможність нашої країни та сприятиме її інтеграції зі світовими ринками, що вже працюють за цим стандартом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: