Процедуру повернення активів збанкрутілих банків удосконалять

Відбулося чергове засідання Ради громадського моніторингу (РГМ), яка діє при Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, йдеться у повідомленні ФГВФО.

На заході Директор-розпорядник ФГВФО Світлана РЕКРУТ розповіла про основні аспекти діяльності Міжвідомчої робочої групи з питань повернення активів збанкрутілих банків, утвореної при Кабінеті міністрів України, а також дії Фонду щодо повернення активів, виведених з банків напередодні визнання їх неплатоспроможними.

«Фонд вважає своїм пріоритетним завданням повернення активів, виведених з банків їх власниками та посадовими особами. Задля цього Фонд активно співпрацює з юридичними консультантами для представлення ними інтересів Фонду, банків та кредиторів як в українських судах, так і в судах іноземної юрисдикції та міжнародних арбітражах. Ми сподіваємось, що ця робота буде результативною, – наголосила Світлана Рекрут.

Заступник Директора-розпорядника ФГВФО Віктор НОВІКОВ звернув увагу на участь Фонду в роботі над законопроектом №4546 та новації, які він містить. Зокрема, озвучив концепцію добровільного відшкодування збитків та запропонований порядок і умови укладення мирової угоди з пов’язаними з банком особами. Члени РГМ запропонували поправки до відповідного законопроекту.

«Ми вітаємо, передбачену у проекті закону №4546 ініціативу законодавця щодо пропорційного задоволення вимог кредиторів 3 та 4 черг за рахунок коштів, стягнутих Фондом з пов’язаних з банком осіб. Також для вкладників принципово важливо заручитися підтримкою Фонду гарантування напередодні розгляду Верховною Радою у другому читанні законопроект, зареєстрованого в інтересах кредиторів четвертої черги», – зазначив Голова РГМ Максим ГАРУС.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: