Динаміка надання банками лізингових послуг пришвидшилась

Протягом І кварталу 2021 року українські банки уклали угод з фінансового лізингу на суму 1,95 млрд. грн., що на 97% більше ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців».

Динаміка надання лізингових послуг у банківському сегменті значно пришвидшилась і може вказувати на те, що банки стали відводити більше значення своїй лізинговій діяльності.

Таке збільшення обсягів нових угод стало можливим завдяки значному ривку, який здійснив «Укргазбанк», що збільшив обсяги нових угод на 760% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Дуже швидку динаміку показали «МТБ Банк» (приріст на 581%) та «А-Банк» (на 349%).

Також зростанню сегменту сприяла активність кількох нових гравців, які не були активні в І кварталі минулого року. Серед них «Комінвестбанк», «Креді Агріколь Банк» та «Мегабанк».

Загалом послуги фінансового лізингу в цей період надавали 15 вітчизняних банків, що на два банки менше ніж протягом минулого року. Частка трьох найактивніших банків дещо зменшилась, але залишається на високому рівні – 67% від загальної вартості угод. До найбільш активних банків за результатами І кварталу увійшли «Укргазбанк» (32% від вартості нових угод всіх банків), «Приватбанк» (21%) та «ПУМБ» (13%).

Портфель лізингових угод банків майже не змінився протягом звітного періоду із загальною вартістю 11 млрд. грн. Трійка найбільших банків за розміром лізингового портфелю має частку в 62% від загальної вартості портфелів банків, а десять найбільших банків – 97%. Частка юридичних осіб у нових лізингових угодах із банками склала 84%, тоді як частка фізичних осіб – 16%. У портфелях частка корпоративного сегменту залишилась незмінною на рівні 89%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: