В Україні розпочинається робота над техніко-економічним обґрунтуванням моделі NEXT-UA

Про це йшлося на вебінарі на тему «Заходи щодо зростання та розвитку ринків капіталу України», що був організований Strategy Council, зазначається на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

На заході обговорювалися законодавчі питання, зокрема ключові аспекти нового Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів», який набуває чинності з 1 липня цього року та який має усунути низку обмежень для функціонування та подальшого розвитку ринків капіталу в Україні відповідно до стандартів PFMI.

Крім того, учасники вебінару звернули увагу на питання створення необхідної фінансової інфраструктури для розвитку внутрішніх ринків капіталу та проаналізували перспективи створення Національного інвестиційного фонду та можливості первинного публічного розміщення акцій (IPO) українських державних компаній.

Керівник напряму розвитку небанківських фінансових установ Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Володимир КУЗЬО зробив огляд концепції щодо створення національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу та організованих товарних ринках (NEXT-UA). Він, зокрема, зазначив: «Меморандум про взаєморозуміння про ініціативу NEXT-UA було підписано 8 червня. Це довгостроковий і амбітний проект щодо створення інтегрованої універсальної інфраструктури, що включає торговельний, кліринговий та розрахунковий функціонал з метою збільшення ринкової ліквідності, розширення фінансових інструментів та розвитку ринків капіталу та організованих товарних ринків в Україні. Ми розпочнемо найближчим часом роботу над техніко-економічним обґрунтуванням можливої моделі NEXT-UA та над відповідними консультаціями зі стейкхолдерами щодо розробки дорожньої карти з імплементації NEXT-UA. Разом із тим, наш Проект надає нормативно-правову та технічну допомогу НКЦПФР. Зокрема, найближчим часом ми презентуємо розроблений модуль для торгового репозиторію та завершуємо розробку регуляторної бази до Закону №738».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: