Нацбанк регламентував термінологію споживчого кредитування

Банки узгодять свої договори про надання споживчого кредиту із законодавством про споживче кредитування, інформує прес-служба НБУ.

Це буде зроблено на виконання вимог Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості»,

Зокрема, йдеться про визначення низки важливих термінів у договорах, а також встановлення вимог під час роботи з простроченою заборгованістю. Визначення термінів покликане усунути ситуації, які можна трактувати на користь тієї чи іншої сторони, а також спростити для споживача розуміння умов договору, який він укладає з банком.

Завданням Закону є захист правового інтересу всіх учасників процесу врегулювання простроченої заборгованості. Відповідні норми знайдуть своє відображення в банківських договорах про надання споживчого кредиту та передбачені Постановою Правління НБУ від 17 червня 2021 року №53 «Про затвердження Змін до Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг», що набирає чинності з 14 липня 2021 року.

Слід нагадати, що Національний банк на початку 2021 року встановив додаткові вимоги до банківських договорів про споживчий кредит та договорів про надання послуг залучення у вклади (депозити) коштів і банківських металів, відкриття та ведення поточних рахунків, у тому числі в банківських металах, та рахунків умовного зберігання (ескроу).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: