Розрахунковий центр не здійснюватиме банківську діяльність

Відповідно до Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» ПАТ «Розрахунковий центр» з 1.07.2021 р. припиняє здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи відповідно. Згідно із погодженим Національним банком Планом припинення банківської діяльності із зазначеної дати Розрахунковий центр продовжить свою діяльність в якості небанківської фінансової установи, йдеться у повідомленні РЦ.

Враховуючи той факт, що вищенаведена трансформація може мати вплив на банки-контрагенти Розрахункового центру, зокрема на виконання ними економічних нормативів, а також на збільшення величини кредитного ризику, РЦ в березні 2021 року був направлений до Національного банку лист з пропозиціями щодо внесення змін в нормативні документи, а також обґрунтуванням необхідності таких змін. Зокрема, були надані пропозиції щодо внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої Постановою Правління НБУ №368 від 28.08.2001 р., та Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого Постановою Правління НБУ №351 від 30.06.2016 р.

В рамках співпраці з НБУ щодо імплементації вищезгаданих змін Розрахунковим центром була надана регулятору вся необхідна супроводжуюча інформація щодо обґрунтування необхідності внесення відповідних змін, а також обговорені технічні деталі щодо нормативних актів, потенційних ризиків, бухгалтерського обліку коштів банків в Розрахунковому центрі.

Результатом вищезазначеної співпраці стала Постанова Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 22.06.2021 р. №57, якою були внесені зміни до Інструкції №368 щодо неврахування активів, що розміщені в Розрахунковому центрі, при розрахунку нормативу Н7, а також Інструкції №351 щодо визначення класу 1 контрагента та значення PD, що дорівнює «0» за дебіторською заборгованістю за операціями з Розрахунковим центром.

Крім того, Рішенням Правління НБУ від 25.06.2021 р. №268-рш були внесені відповідні зміни до Методики розрахунку економічних нормативів регулювання діяльності банків в Україні, схваленої Рішенням Правління НБУ від 15.12.2017 р. №803-рш.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: