Структура власності більш ніж двохсот небанківських фінустанов є непрозорою

20% учасників небанківського ринку не подали документи про структуру власності. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

17 червня 2021 року сплив строк, установлений Положенням про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, протягом якого надавачі фінансових послуг мали подати до НБУ документи про структури власності.

Лише 1269 із 1580 компаній або 80% учасників небанківського ринку подали документи про свої структури власності в установлений регулятором строк. Найбільша частка компаній, які подали документи про структури власності, серед страховиків – понад 87%, найнижча – серед ломбардів (65%).

Водночас 311 компаній або майже 20% надавачів фінансових послуг порушили вимоги Положення про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг та не подали документи про структуру власності.

208 з 1269 компаній визнали, що їх структури власності мають ознаки непрозорості та подали опис заходів щодо приведення своєї структури власності у відповідність до вимог Положення. Такі компанії матимуть близько чотирьох місяців для того, щоб ці заходи реалізувати.

При цьому порушення вимог щодо структури власності є підставою для застосування Національним банком заходів впливу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: