Нацдепозитарій матиме рахунок в НБУ

Про це повідомляє прес-служба Національного депозитарію України.

З 1.07.2021 року набули чинності зміни законодавства щодо обслуговування операцій емітента з виплати доходів/сум погашення грошовими коштами, а також інших передбачених законодавством виплат в національній валюті та іноземній валюті з використанням грошового рахунку Центрального депозитарію у Національному банку України.

Ще на етапі формування Стратегії розвитку ринків капіталу, до появи Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», учасниками процесу, зокрема за участі міжнародних експертів, було сформоване майбутнє бачення механізму проведення грошових розрахунків через рахунок в Національному банку України. Для учасників ринку капіталу, які проводять розрахунки за угодами щодо цінних паперів, виплати доходів, та дивідендів, використання грошового рахунку в НБУ є максимально надійним та захищеним механізмом взаємодії.

Практика виплати дивідендів через депозитарну систему України існує ще з 2013 року для забезпечення одночасної виплати дивідендів та інших доходів акціонерам/інвесторам, що є реалізацією міжнародних стандартів з обробки корпоративних дій. Новації Закону були, зокрема, націлені на усунення ризику комерційного банку при обслуговуванні депозитарною системою виплати доходів, дивідендів та інших виплат, що виникають від володіння цінними паперами.

Грошовий рахунок ЦД в НБУ повністю захищено від ризиків арешту на законодавчому рівні, що, у свою чергу, унеможливлює наявність відповідних ризиків і до Центрального депозитарію.

Національний депозитарій зі свого боку захищає права як емітента, так і інвестора. Для інвестора: виплати доходів/дивідендів через депозитарну систему України з використанням рахунку НБУ забезпечує 100% надходження коштів до кінцевого власника, оскільки законодавство чітко регулює процес та поетапні кроки в ньому всіх суб’єктів інфраструктури, зокрема депозитарних установ, які обслуговують власника. Для емітента: взаємодія з Центральним депозитарієм через рахунок ЦД в Національному банку – це єдина точка входу, що значно спрощує процес виплати доходів за цінними паперами.

Слід нагадати, що у зв’язку зі змінами в законодавстві, які набули чинності з 1.07.2021 року, та припиненням здійснення ПАТ «Розрахунковий центр» банківської діяльності з 1.07.2021 року, грошовий рахунок Центрального депозитарію, що використовувався для розрахунків за операціями щодо цінних паперів в Розрахунковому центрі закрито.

Додаткові угоди щодо виплати доходів/сум погашення, які були укладені до 30.06.2021 р., потребують обов’язкового переукладання і надання послуг з виплати доходів/сум погашення на підставі таких додаткових угод не може бути здійснено в зв’язку зі змінами в законодавстві.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: