На фондовому ринку з’явиться новий вид цінних паперів

В Україні запроваджуються зелені облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлюються правила для учасників відповідного ринку, йдеться у повідомленні прес-служби Держенергоефективності.

З 1 липня 2021 року набув чинності Закон «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» у редакції Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

Зокрема, ст. 11, 18 Закону встановлюється:

– поняття зелених облігацій та проектів екологічного спрямування (із визначенням конкретних напрямів, на які можуть спрямовуватись кошти, залучені від емісії таких облігацій);

– коло емітентів зелених облігацій (із визначенням правового режиму для тих, хто реалізує та/або фінансує проекти екологічного спрямування);

– принципи розкриття інформації емітентами, процедури звітності та використання надходжень, що будуть залучені від інвесторів на фінансування та/або рефінансування витрат проектів екологічного спрямування.

Відповідні правові норми були розроблені Держенергоефективності за підтримки проекту GIZ «Консультування підприємств до енергоефективності» та узгоджувались з іншими зацікавленими сторонами в рамках засідань Міжвідомчої робочої групи із запровадження ринку зелених облігацій.

Відсьогодні корпоративні емітенти, а це – юридичні особи приватного права (підприємства, корпорації, банки, інші фінансові установи) та міжнародні фінансові організації – мають право емітувати зелені облігації та в такий спосіб залучати кошти на реалізацію/фінансування проектів альтернативної енергетики, енергоефективності, інших проектів екологічного прямування, визначених ст. 11, 18 Закону.

Для публічних емітентів випуск зелених облігацій стане можливим після схвалення Урядом Порядку відбору та супроводження проектів екологічного спрямування, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів», що передбачено п. 2 ст. 18. Закону. Про повномасштабний запуск ринку зелених облігацій можна говорити після ухвалення Урядом відповідної Концепції, яка обумовить стимули для учасників ринку та зробить ринок більш інвестиційно привабливим.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: