Незабезпечені споживчі кредити матимуть підвищені ваги ризику

Національний банк запроваджує підвищені ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів банків, інформує прес-служба регулятора.

Відповідне рішення затверджено Постановою Правління НБУ від 11 січня 2021 року №1 «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка набрала чинності з 30 червня 2021 року.

Підвищення відбудеться у два етапи:

– до 125% – на 1 липня 2021 року;

– до 150% – на 1 січня 2022 року.

Така зміна сприятиме створенню банками належного запасу капіталу для покриття можливих втрат у випадку погіршення якості портфеля споживчих незабезпечених кредитів. Якість цього портфеля дуже залежить від зміни макроекономічних умов, а ця особливість може недооцінюватися банками під час визначення очікуваних збитків за такими кредитами.

Запровадження підвищених ваг ризику збільшить стійкість банків до потенційних кризових явищ захистить сектор від накопичення системних ризиків і загалом сприятиме збереженню фінансової стабільності. Сегмент споживчого кредитування й надалі залишатиметься прибутковим та привабливим для банків, проте їх кредитна політика стане зваженішою.

Поточні ваги ризику споживчих кредитів на рівні 100% та мінімальні вимоги достатності регулятивного капіталу 10% означають, що на кожні 10 грн. кредиту банк повинен тримати 1 грн. регулятивного капіталу. Двоетапне підвищення ваг ризику до 150% збільшить протягом 2021 року потребу в капіталі під споживчі кредити в півтора рази до 1,5 грн., створюючи додатковий запас 0,5 грн. на випадок несприятливих умов.

Таким чином, збільшиться частка незабезпечених споживчих кредитів, які банки фінансуватимуть не депозитами вкладників, а власним капіталом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: