Оцінка нерухомого майна стала безкоштовною

За перший тиждень роботи Сервісу автоматичної оцінки нерухомості українці сформували понад 25 тис. безкоштовних електронних довідок.

Як зазначає на своїй сторінці у Facebook Голова ФДМУ Дмитро СЕННИЧЕНКО, цей Сервіс (evaluation.spfu.gov.ua) Фонд держмайна презентував разом із Посольством США в Україні та завдяки фінансовій допомозі USAID.

 Тепер кожен громадянин може зручно, швидко та безкоштовно дізнатися оціночну вартість власної квартири, будинку, земельної ділянки та будь-якої іншої нерухомості з 18 категорій.

 Для користування потрібні лише доступ до інтернету та електронний цифровий підпис.

Створення та запуск в експлуатацію Сервісу автоматичної оцінки нерухомості є другим з чотирьох етапів комплексної реформи оціночної діяльності, що впроваджує Фонд державного майна.

 Перший етап – у лютому 2020 року ліквідовані майданчики-посередники, що вже зекономило українцям понад 1 млрд. грн.

 Наступний етап – ліквідація так званої «фракційної оцінки» – земля та нерухомість на ній мають оцінюватись разом, а не окремо.

Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді та очікує на розгляд народними депутатами.

 І завершальним етапом стане перехід на міжнародні стандарти оцінки.

«Таким чином, ми отримуємо справедливість в усіх аспектах оціночної діяльності, яка впливає як на капіталізацію бізнесу, добробут кожного громадянина, так і на підвищення інвестиційної привабливості України», – підсумував Голова ФДМУ.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: