Як НБУ наглядатиме за небанківськими фінансовими групами

Національний банк пропонує визначити порядок нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами. Для цього він оприлюднив проект Положення про порядок нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Мета документа – встановити регуляторні вимоги до порядку нагляду за небанківськими фінансовими групами, переважна діяльність в яких здійснюється фінансовими установами, нагляд за якими здійснює Національний банк.

Пропоноване Положення визначить такі аспекти:

– порядок ідентифікації небанківських фінансових груп, їхнє визнання та припинення визнання;

– критерії визначення підгруп у межах небанківської фінансової групи;

– обов’язки контролера, відповідальної особи небанківської фінансової групи та порядок її погодження Національним банком;

– питання, пов’язані зі структурою власності небанківської фінансової групи та видами діяльності її учасників;

– вимоги щодо достатності регулятивного капіталу та внутрішньогрупових операцій і операцій з пов’язаними з небанківською фінансовою групою особами;

– особливості складання та подання консолідованої звітності та інформації.

Дія Положення поширюватиметься на:

– юридичних та фізичних осіб, які мають намір стати контролерами небанківських фінансових груп;

– контролерів небанківських фінансових груп;

– учасників небанківських фінансових груп, включно з відповідальними особами.

Положення також встановлює повноваження і дії НБУ під час ідентифікації небанківських фінансових груп, їхнє визнання та припинення визнання, а також у ході нагляду на консолідованій основі.

Положення запроваджує формат, в якому потрібно подавати інформацію про діяльність учасників небанківської фінансової групи, а також порядок надання таких документів відповідальною особою групи. Пріоритетним способом обміну інформацією буде електронна пошта.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про затвердження Положення про порядок нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: