Механізми емісії корпоративних платіжних карток осучаснено

Нацбанк розширив можливості застосування бізнесом корпоративних платіжних карток (електронних платіжних засобів), інформує прес-служба НБУ.

Для цього регулятор осучаснив порядок емісії платіжних карток і здійснення операцій з їх використанням. Зокрема, для популяризації використання корпоративних платіжних карток Національний банк:

– надав право бізнесу (суб’єкту господарювання) самостійно визначати осіб, які мають право використовувати корпоративні платіжні картки, емітовані до його рахунку;

– розмежував відповідальність суб’єкта господарювання та держателя корпоративної платіжної картки.

Крім того, регулятор:

– спростив отримання платіжної картки довіреною особою/представником фізичної особи-власника рахунку;

– визначив, що переказ ініційований з використанням платіжної картки (електронного платіжного засобу) є безготівковим розрахунком.

Такі норми передбачені Постановою Правління НБУ від 25 червня 2021 року №60 «Про затвердження Змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням», яка набрала чинності з 1 липня 2021 року.

Національний банк очікує, що норми цього документа сприятимуть ширшому використанню корпоративних (бізнесових) платіжних карток та збільшенню обсягів безготівкових розрахунків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: