Правову базу валютно-обмінних операцій відкорегували

НБУ оновив низку нормативно-правових актів, що регулюють оформлення небанківськими фінансовими установами валютно-обмінних операцій, з метою приведення їх у відповідність до законодавства України, йдеться у повідомленні регулятора.

Зміни передбачають, що з 1 липня 2021 року для валютно-обмінних операцій форма і зміст розрахункового документа реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій (РРО) встановлюється Міністерством фінансів за погодженням Національного банку.

Враховуючи це, центробанк визнав такою, що втратила чинність Постанову №16 «Про документ для обліку та реєстрації валютно-обмінних операцій» та зміни до неї.

До 1 липня форму і зміст зазначеного документа визначав Національний банк за погодженням Міністерства фінансів.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління НБУ від 1 липня 2021 року №66 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України» та Постановою Правління НБУ від 1 липня 2021 року №67 «Про внесення змін до Положення про здійснення операцій із валютними цінностями». Обидва документа набрали чинності з 1 липня 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: