Банки штрафуватимуть за неетичну поведінку під час врегулювання простроченої заборгованості

Національний банк запровадив заходи впливу до банків за порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, зокрема вимог щодо етичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості.

Як повідомляє прес-служба регулятора, потреба у змінах виникла у зв’язку з ухваленням Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості». Цей Закон передбачив нові заходи впливу до кредитодавців та колекторських компаній за порушення прав споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості.

Так, Національний банк матиме право застосовувати до банків заходи впливу за порушення прав споживачів фінпослуг – письмове застереження або штрафні санкції. Водночас штрафні санкції можуть коливатися в розмірі від 300 до 8000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян залежно від виду порушення.

Такі заходи впливу наразі передбачені українським законодавством, а саме статтею 41-1 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Зазначені норми містяться у Постанові Правління НБУ від 5 липня 2021 року №70 «Про затвердження змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу». Постанова набрала чинності з 14 липня 2021 року – одночасно з уведенням в дію Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: