Уряд боротиметься за іноземні інвестиції

Поточний та наступні роки для України – роки відновлювального зростання економіки та боротьби за іноземні інвестиції.

Про це розповів Перший Віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій ЛЮБЧЕНКО під час конференції «Стратегічний діалог: збільшення іноземних інвестицій в Україні» від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Офісу Національної інвестиційної ради, UkraineInvest та компанії Ernst&Young, йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономіки.

«Очікується близько 4% росту економіки, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність. І це досить виважені підрахунки», – повідомив Олексій Любченко.

Щодо залучення іноземних інвестицій, то Мінекономіки визначило основними напрямами розвиток міжнародних транспортних коридорів, розробки в ІТ секторі, інвестиції у критичну інфраструктуру, впровадження передових  розробок водневої та «зеленої» енергетики тощо.

«Ми свідомі  в тому, що боротьба за світові інвестиції буде жорстка. Але Україна має, що запропонувати іноземним інвесторам. Наведу кілька прикладів: інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T, може принести Україні майже $4,5 млрд. інвестицій до 2030 року, насамперед це інвестиції у портову галузь, авіаційний транспорт, розробки в IT секторі, як наприклад ДІЯ Citу тощо», – розповів Перший Віце-пре’єр-міністр України.

Також Олексій Любченко окреслив державну стратегію та механізми залучення ресурсів: «Прийнято президентську ініціативу – Закон про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями. Незабаром закінчимо роботу над підзаконними актами, що дасть змогу інвесторам подавати документи. Велику увагу приділяємо посиленню правової захищеності бізнесу, вдосконаленню правових інструментів боротьби з корупцією, корпоративним рейдерством – явищами, які завдають великої шкоди інвестиційному іміджу країни та інші заходи».

Але головним, на його думку, є не інвестиції заради інвестицій, а більш глобальні цілі: «Ми повинні чітко розуміти наші міжгалузеві баланси, точки росту, які з найменшими інвестиціями дадуть мультиплікаційний ефект, і головне, для чого повинна розвиватися економіка – створювати робочі місця. Наше завдання – стратегічно правильно розпорядитися тими ресурсами, які отримає держава. А головна наша інвестиція спрямована в майбутній розвиток – у людський капітал та фінансування освітніх програм. Саме це визначено основними пріоритетами роботи фінансово-економічного сектору Уряду України».

Під час заходу була презентована Стратегія залучення прямих іноземних інвестицій в Україну. Документ розроблений на запит Уряду України Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» через компанію Ernst&Young після консультацій з Офісом Національної інвестиційної ради, Міністерством економіки, USAID, а також установою, яка впроваджує інвестиційну політику – ДУ UkraineInvest.

Олексій Любченко сподівається, що Стратегія залучення прямих іноземних інвестицій стане дороговказом для подальшого руху вперед та зміцнення позицій України у глобальній конкуренції.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: