Кваліфікованих інвесторів визначатимуть на основі ряду критеріїв

НКЦПФР оприлюднила проект Рішення «Щодо встановлення критеріїв для визнання особи кваліфікованим інвестором».

Документом встановлюються критерії для визнання іноземної фінансової установи кваліфікованим інвестором, методика розрахунку власних коштів та поняття значного правочину щодо фінансових інструментів, для цілей визнання особи кваліфікованим інвестором.

Згідно з проектом, критеріями для визнання особи кваліфікованим інвестором є такі.

  1. Відповідно до Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» кваліфікованими інвесторами визнаються іноземні фінансові установи, які здійснюють діяльність на ринках капіталу Європейського Союзу, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Канади та Японії, за умови наявності відповідної авторизації (на банківську та/або страхову діяльність на ринках капіталу);
  2. Відповідно до Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» правочин щодо фінансових інструментів для визнання особи кваліфікованим інвестором є значним, якщо:

а) ринкова вартість майна (робіт, послуг), що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів товариства, за даними останньої річної фінансової звітності – у випадку звернення юридичної особи до інвестиційної фірми;

б) вартість предмету правочину перевищує 5% сукупного річного доходу особи – у випадку звернення фізичної особи до інвестиційної фірми.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Щодо встановлення критеріїв для визнання особи кваліфікованим інвестором»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: