НКЦПФР уніфікує пруденційні нормативи

Комісія оприлюднила проект Рішення «Про затвердження Змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками».

Документ розроблений відповідно до Закону «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» з метою приведення нормативно-правового акту у відповідність до вимог Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

Для інвестиційних фірм показники для вимірювання та оцінки ризиків діяльності з торгівлі фінансовими інструментами встановлюються в залежності від виду діяльності в межах професійної діяльності з торгівлі фінансовими інструментами, який відповідно до ліцензії має право здійснювати інвестиційна фірма, при цьому інвестиційні фірми за рівнем пруденційних вимог до них розподіляються на три групи.

Для осіб, які провадять клірингову діяльність, показники для вимірювання та оцінки ризиків клірингової діяльності встановлюються в залежності від виду діяльності в межах клірингової діяльності, яку відповідно до ліцензії має право здійснювати така особа, а саме клірингову діяльність з визначення зобов’язань або клірингову діяльність центрального контрагента.

Крім того, встановлено пруденційні вимоги до товарних бірж для вимірювання та оцінки ризиків діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах.

Для всіх видів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, для яких раніше це не було передбачено, встановлюються два обов’язкових пруденційних показники: розмір регулятивного капіталу та норматив концентрації кредитного ризику.

З метою уніфікації термінології та використання єдиного терміну для позначення понять «регулятивного капіталу» та «власних коштів», що є синонімами, проектом Рішення запропоновано використовувати один термін – «регулятивний капітал» для всіх видів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

Також документом вносяться окремі зміни до порядку розрахунку регулятивного капіталу, зокрема до переліку активів, на суму яких зменшується капітал першого рівня.

Крім того, проектом вноситься ряд уточнюючих та редакційних правок, які приводять термінологію документа у відповідність до вимог законодавства.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: