Інвестиції у венчурний капітал в Європі суттєво зросли

Про це свідчать дані Звіту компанії KPMG Venture Pulse за І квартал 2021 року. Насамперед, слід виділити залучення понад $1 млрд. шведською компанією Klarna, які вважаються одним з найбільших в Європі раундів фінансування венчурного капіталу. 

Фінтех приваблює великі інвестиції

Інтерес до фінтеху продовжував зростати в І кварталі 2021 року. Окрім Klarna, три фінтех-компанії у Великобританії залучили великі інвестиції: LendInvest ($381 млн.), Checkout.com ($450 млн.) та Rapyd ($300 млн.). Вартість компанії Checkout.com оцінили в $15 млрд., що зробило її найціннішою фінтех-компанією в Європі. Пізніше компанія Klarna обігнала Checkout.com з оціночною вартістю в $31 млрд. Інтерес серед B2B компаній також був високим, оскільки корпорації прагнули використовувати фінтех-рішення не лише для оцифрування продукції та покращення досвіду споживачів, а й для покращення загальної операційної діяльності своїх компаній.

Український ринок

«I квартал цього року був надзвичайно щедрим на венчурні угоди в Україні. Було укладено щонайменше 14 угод та залучено більше $115 млн. Ця сума враховує також угоди з компаніями, які мають українських засновників, проте фактично є закордонними. Найбільшими угодами стали залучення $40 млн. компанією airSlate та $35 млн. компанією Preply. Цікаво, що крім залучення акціонерного фінансування у І кварталі 2021 року airSlate встигла залучити також $50 млн. боргового фінансування від Silicon Valley Bank», – повідомив Лідер напрямку консультаційних послуг з питань злиття і поглинань KPMG в Україні Ілля СЕГЕДА.

Інвестиції у Великобританії тримають сильні позиції

Інвестиції у венчурний капітал у Великобританії залишалися значними в І кварталі 2021 року за рахунок інвесторів, які прагнули інвестувати резерви високоліквідного капіталу. Уряд Великобританії продовжував зосереджуватися на підвищенні своєї конкурентоспроможності після Brexit, втім в І кварталі було опубліковано кілька оглядів. Інвестиційний огляд Hill в Великобританії говорить про необхідність змін для залучення інвестицій у бізнес, що базується у Великобританії. А також для заохочення котирувань на Лондонській стоковій біржі (LSE), включаючи модифікацію практики лістингу, щоб дозволити подвійний клас акцій. Тим часом огляд Khalifa рекомендує впровадити зміни, що допоможуть вдосконалити фінтех-сектор у Великобританії.

У Німеччині зафіксували рекорд

Інвестиції у венчурний капітал у Німеччині піднялися до нового максимуму в І кварталі 2021 року за рахунок того, що інвестори зосередилися на угодах на їх пізніх етапах та подальших інвестиціях. Інтерес до первинного розміщення акцій (IPO) також виріс, коли ряд зрілих компаній розглядали можливість виходу на біржу (IPO) та цільове злиття і поглинання (SPAC). Протягом І кварталу платформа для торгівлі автомобілями Auto1 провела дуже успішне IPO, при цьому ціни на акції компанії зросли на 45% при відкритті. Apple також оголосила про плани створити лабораторію мікросхем у Мюнхені – інвестицію, яка за очікуваннями має зміцнити інноваційну екосистему міста. Уряд Німеччини також запустив свій майбутній фонд в прискореному режимі у розмірі $10 млрд. – новий фонд, який допоможе стартапам масштабуватися.

Скандинавські країни продовжують набирати обертів

Ринок венчурних інвестицій у країнах Північної Європи продовжував демонструвати неймовірний розвиток в І кварталі 2021 року, оскільки компанії, що знаходяться на пізніх стадіях розвитку, продовжували рости та залучати ще більші інвестиції. Окрім інвестицій вищевказаної Klarna та Wolt’s на суму $530 млн., швецька звукова платформа Epidemic Sound за I квартал 2021 року залучила $450 млн. Корпоративні інвестиції в скандинавських країнах різко зросли, досягнувши $2,4 млрд. у I кварталі порівняно з $3,3 млрд. упродовж усього 2020 року. Протягом І кварталу датський сайт огляду споживачів Trustpilot також залучила $655 млн. завдяки успішному розміщенню первинних акцій на Лондонській стоковій біржі. Інші компанії, що знаходяться на пізніх стадіях розвитку, в скандинавському регіоні також почали розглядати вихід своїх компаній на біржі, при чому найбільші, як очікується, будуть розглядати іноземні, такі як Нью-Йоркська, Лондонська або Франкфуртська.

Більш детально – у Звіті компанії KPMG Venture Pulse за І квартал 2021 року

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: