НБУ впроваджуватиме інноваційні наглядові та регуляторні технології

Регулятор оприлюднив для публічного обговорення проект Концепції розвитку інноваційних наглядових (СупТех) та регуляторних (РегТех) технологій. Результатом обговорення стане вироблення спільного бачення пріоритетних напрямів розвитку СупТех та РегТех в Україні.

Регуляторні технології (РегТех/RegTech – regulatory technologies) – це управління регуляторними процесами у фінансовій галузі за допомогою технологій.

Наглядові технології (СупТех/SupTech – supervisory technologies) – це використання технологій для полегшення та вдосконалення наглядових процесів із точки зору наглядових органів.

Упровадження СупТех та розвиток РегТех мають на меті побудувати інноваційну, ефективну та високотехнологічну систему нагляду й оптимізувати процеси дотримання регуляторних вимог для учасників фінансового сектору.

«У світі кількість регуляторів, які вже розробили або здійснюють розробку стратегій із упровадження СупТех та розвитку РегТех щорічно зростає. Окремі регулятори вже мають офіційну платформу для розробки або тестування інструментів СупТех та РегТех-рішень, спеціальні підрозділи для підтримки їх розвитку. Ми також переконані, що сприяння розвитку СупТех та РегТех, ґрунтоване на взаємодії та постійній комунікації й співпраці регулятора з піднаглядними суб’єктами і РегТех-компаніями, є запорукою сталого розвитку фінансового ринку, удосконалення чинних наглядових та регуляторних процесів з метою виявлення та попередження потенційних ризиків у діяльності фінансового сектору», – зазначив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

Проект Концепції розроблений у межах реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року, Стратегії розвитку фінтеху в Україні до 2025 року та Стратегії Національного банку до 2025 року. Роботу над цим документом НБУ спільно із Світовим банком розпочали наприкінці 2019 року.

Документ відображає позицію регулятора щодо ключових питань використання СупТех та РегТех, його бачення щодо визначення сфер для впровадження та розвитку інноваційних підходів. Крім того, він містить аналіз поточного стану взаємодії банків, профільних компаній та Національного банку з обґрунтуванням необхідності трансформаційних змін, розкриває основні питання з напрямів упровадження відповідних рішень у світі та в Україні.

За результатами експертного обговорення Національний банк визначить пріоритети в розвитку СупТех та РегТех та сформує перелік потенційних власних проектів/ініціатив, у впровадженні яких будуть зацікавлені учасники фінансового ринку.

Публічне обговорення проекту Концепції триватиме до 14 серпня 2021 року включно, потім відбудеться узагальнення отриманих пропозицій та буде опубліковано фінальний текст документа.

Більш детально – у проекті Концепції розвитку інноваційних наглядових (СупТех) та регуляторних (РегТех) технологій

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: