В Україні присвоюватимуть рейтинги за європейськими стандартами

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про рейтингування», поданий групою народних депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №5819), він спрямований на встановлення правових засад визначення рейтингів та їх використання, приведення діяльності рейтингових агентств в Україні у відповідність до вимог Регламенту ЄС № 1060/2009, встановлення відповідальності для рейтингових агентств за порушення вимог законодавства.

Зазначені зміни направлені на покращення інвестиційного клімату в Україні, пожвавлення інвестиційних процесів, мінімізацію ризиків на ринках капіталу.

Передбачається, що майбутній Закон «Про рейтингування» міститиме 44 статті.

Статтями 1-6 законопроекту передбачено визначення сфери застосування Закону,  визначення термінів, принципів рейтингової діяльності, визначено види рейтингів, які може присвоювати рейтингове агентство, а також врегульовано питання використання Національної кредитно-рейтингової шкали та публічних кредитних рейтингів.

Статтями 7-16 врегульовано питання авторизації рейтингових агентств, встановлено організаційні та операційні вимоги до рейтингових агентств.

Статтями 17–23 встановлено вимоги щодо використання рейтинговими агентствами методологій, моделей та ключових рейтингових припущень, встановлено особливості присвоєння суверенних рейтингів, запроваджено механізм затвердження авторизованими рейтинговими агентствами кредитних рейтингів, присвоєних рейтинговим агентством, заснованим в іншій країні, а також встановлено вимоги щодо оприлюднення та представлення кредитних рейтингів і прогнозів рейтингів.

Статтями 24-27 врегульовано питання розкриття регулярної інформації про авторизовані рейтингові агентства, а також встановлено вимоги щодо необхідності повідомлення про набуття або відчуження значного пакета акцій (часток) авторизованих рейтингових агентств та передбачено обмеження прав акціонерів (учасників) авторизованих рейтингових агентств.

Статтями 28-41 врегульовано питання державного регулювання у сфері рейтингування та міжнародного співробітництва, здійснення нагляду, інспекцій та досліджень, розгляду справ, укладення угод про врегулювання наслідків вчинення правопорушення, а також застосовування заходів впливу та фінансових санкцій (штрафів) у відповідності до Регламенту ЄС № 1060/2009 за порушення законодавства на ринку рейтингування.

Статтями 42-44 передбачено у відповідності до положень Регламенту (ЄС) №272/2012 від 7 лютого 2012 року про доповнення Регламенту (ЄС) №1060/2009 Європейського Парламенту та Ради щодо зборів, що стягуються Європейським органом з цінних паперів та ринків з кредитних рейтингових агентств, запровадження обов’язкових платежів на ринку рейтингування що складатимуться з адміністративних платежів та внесків на регулювання. Разом із цим, Прикінцевими Положеннями законопроекту передбачено, що його норми стосовно внесків на регулювання набирають чинності через два роки після дати початку сплати внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, визначеної законом.

Крім того, законопроектом передбачено внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, законів «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», «Про інститути спільного інвестування», «Про страхування», «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з метою їх узгодження з нормами законопроекту.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: