НБУ зменшив планові обсяги валютних інтервенцій

Починаючи з 1 серпня до кінця 2021 року Нацбанк щоденно купуватиме на міжбанківському валютному ринку до $5 млн. для нарощування міжнародних резервів, йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Такі інтервенції здійснюватимуться лише за умови зміцнення курсу гривні порівняно з попереднім торговельним днем. Попередній індикатор, що діяв з кінця квітня 2020 року, становив $20 млн.

Перегляд індикатора відповідає характеру монетарної політики Нацбанку, спрямованої на подолання інфляційного тиску, та сприятиме поліпшенню механізму монетарної трансмісії через валютний канал.

«Міжнародні резерви України зараз перебувають на високому рівні – більше $28 млрд. Врахувавши це, Правління НБУ вирішило зменшити планові обсяги інтервенцій для купівлі валюти в резерви», – зазначив Заступник Голови НБУ Юрій ГЕЛЕТІЙ.

Індикативний обсяг купівлі валюти в розмірі $5 млн. становить трохи більше 1% від середньоденного обсягу операцій на міжбанківському валютному ринку, тому він не перешкоджатиме ринковому курсоутворенню.

Слід нагадати, що згідно зі Стратегією валютних інтервенцій, ще одним завданням зі здійснення валютних інтервенцій Національним банком є згладжування надмірних коливань на валютному ринку. Відповідно центробанк за необхідності продовжить проводити інтервенції з купівлі або продажу валюти в ті дні, коли існуватиме суттєвий дисбаланс між пропозицією та попитом на ринку.

Водночас ситуація на валютному ринку в цьому році покращилася. Ринок розвивається, поглиблюється та стає дедалі ліквіднішим. Відповідно, збільшується його здатність до самозбалансування та зменшується участь Національного банку. У січні–липні 2021 року валютний ринок залишався збалансованим за троєкратного зменшення інтервенцій регулятора порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

«Наша політика залишається незмінною, тобто ми, як і раніше, будемо лише згладжувати надмірні курсові коливання. У нас немає намірів змінювати нашу Стратегію валютних інтервенцій, і, тим паче, відходити від режиму плаваючого курсоутворення. Баланс попиту й пропозиції на валюту з боку учасників валютного ринку й надалі визначатиме курс гривні», – додав Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: