Організовані товарні ринки отримали правову базу

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» разом з юридичною фірмою Sayenko Kharenko допомагали НКЦПФР у розробці нормативно-правових актів для організованого товарного ринку, яку було розпочато після прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів». Про це йдеться у повідомленні Проекту.

Даний Закон, який викладає в новій редакції закони «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та «Про товарні біржі», запровадив кардинально нове регулювання товарних бірж. Він набрав чинності з 1 липня 2021 року. За попереднім законодавством, яке діяло ще з 1991 року, товарні біржі були, по суті, нерегульованими і діяли більш як аукціони, ніж біржі з організованою торгівлею.

Для імплементації Закону на засадах міжнародних стандартів біржової торгівлі було розроблено такі підзаконні акти:

– Ліцензійні умови провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах;

– Порядок видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах;

– Положення про провадження діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах.

«Україна має великий потенціал для розвитку товарного ринку, зокрема аграрного та енергетичного. Ми підтримуємо НКЦПФР в її зусиллях, спрямованих на розробку нових правил, які будуть корисними для всіх учасників цього ринку – від виробника до трейдера, а також для кінцевого споживача», – зазначила Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА.

Команда Sayenko Kharenko забезпечила юридичний супровід розробки підзаконних актів та їхнього публічного обговорення.

«Розробка дієвих та ефективних нормативних інструментів, що втілюють покладені на НКЦПФР функції, неможлива без залучення до дискусії всіх зацікавлених осіб. Високий професійний рівень та досвід усіх учасників проекту, а також підхід повної відкритості та співпраці з учасниками ринку на всіх етапах розробки нормативно-правових актів були ключовими для успішної реалізації цього проекту», – повідомим Радник Sayenko Kharenko Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: