Рада з фінансової стабільності проаналізувала системні ризики

Національний банк оприлюднив шостий Звіт про діяльність Ради з фінансової стабільності за період із серпня 2020 року до липня 2021 року.

Рада традиційно зосередила діяльність на оцінці системних ризиків, також у фокусі були проблеми фінансового сектору в умовах посткризового відновлення економіки. Відновлення економіки сприяло зменшенню оцінки ризиків кризи. Загалом системні ризики фінансового сектору наразі є низькими та контрольованими. Водночас поступове згортання антикризових заходів не має створити ризики припинення підтримки економіки. Продовження співпраці з МВФ є запорукою зменшення загроз для фінансової стабільності.

На засіданнях Ради у звітному періоді розглядалися найактуальніші для фінансової стабільності питання, зокрема відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та реалізації планів скорочення непрацюючих кредитів (NPL) державних банків.

Рада узгодила низку рішень для відновлення платоспроможності ФГВФО, зокрема:

– схвалила реструктуризацію боргових зобов’язань ФГВФО шляхом переведення їх в умовні зобов’язання та визначила джерела їх погашення;

– визначила особливості входження АТ «Ощадбанк» до системи гарантування вкладів фізичних осіб;

– погодила поступове збільшення гарантованої суми вкладів до 600 тис. грн із 1 січня 2023 року;

– підтримала запропоновану ФГВФО концепцію законодавчого запровадження механізму врегулювання спорів щодо повернення активів неплатоспроможних банків між екс-власниками та Фондом.

Рада відзначила прогрес у реалізації планів скорочення NPL державних банків, рекомендувала їм продовжити роботу з оздоровлення кредитних портфелів у 2021 році та активніше використовувати всі наявні інструменти роботи з NPL з метою їх зменшення нижче 20% до 2025 року.

Також розглядалися питання побудови системи гарантування вкладів членів кредитних спілок та системи гарантування виплат за договорами страхування життя. Рада підтримала розбудову цієї системи на платформі ФГВФО, погодила дорожню карту розширення системи гарантування та для її реалізації створила робочу групу з експертів НБУ та Фонду.

Більш детально – у Звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: