Банківських кредитів побільшало

Банківський сектор у ІІ кварталі 2021 року значно прискорив зростання кредитування, зокрема в корпоративному, іпотечному та споживчому сегментах. Позитивна динаміка залучень коштів клієнтів збереглася. Приріст цих коштів забезпечено коштами на вимогу, їх частка в залученнях продовжила зростати. Такі дані містяться в черговому «Огляді банківського сектору», опублікованому Національним банком.

Прибуток сектору за ІІ квартал у річному вимірі зріс більш ніж удвічі. Темпи річного зростання чистого процентного доходу були найвищими за десятиріччя. Чистий комісійний дохід також суттєво зріс. Водночас відрахування в резерви під кредити зменшилися в річному вимірі наполовину.

Перші результати оцінки якості активів свідчать про збереження банками прийнятної якості кредитного портфеля та належну оцінку кредитних ризиків.

Зростання чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті значно прискорилося  ̶ до 14,9% у ІІ кварталі проти 5,3% у попередньому кварталі. В річному обчисленні приріст сягнув восьмирічного максимуму – майже 30%.

Темпи зростання споживчих кредитів повертаються до докризового рівня. Обсяги чистих гривневих кредитів фізичним особам зросли на 8,7% за квартал та на 23,8% у річному вимірі. Іпотечні кредити зберігають випереджальну динаміку порівняно зі споживчим кредитуванням – +16% за квартал та +41,7% р/р.

Частка непрацюючих кредитів за квартал знизилася на 2,8% до 37,2% завдяки прискоренню кредитування та списанню непрацюючих активів.

У ІІ кварталі тривав приріст депозитів населення у гривні – на 5,5% (18% р/р) за рахунок коштів на вимогу, строкові гривневі депозити майже не зростали.

Кошти бізнес-клієнтів у національній валюті зросли на 4,8% за квартал та на 34,9% р/р. Унаслідок прискореного зростання гривневої складової ресурсної бази рівень доларизації коштів клієнтів знизився за квартал на 1,7% до 36,7% унаслідок прискореного зростання гривневих коштів фізичних та юридичних осіб.

Прибуток банківського сектору за ІІ квартал становив 19,1 млрд. грн. і був у 2,5 рази більшим ніж у відповідному періоді 2020 року. Рентабельність капіталу зросла до 29% порівняно з 23% торік. Чинниками були істотне скорочення відрахувань до резервів та швидке зростання операційних доходів. Чисті процентний та комісійний доходи на фоні кризового ІІ кварталу 2020 року зростали темпами близько 40% р/р завдяки здешевленню вартості ресурсів, відновленню споживчого кредитування та зростанню обсягів безготівкових операцій із населенням.

Послаблення макроекономічних загроз не має знизити увагу банків до належної оцінки ризиків. Триває оцінка якості активів, її перші результати свідчать про достатню увагу фінустанов до якості кредитного портфеля та належну оцінку кредитних ризиків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: