НКЦПФР створить Реєстр торгових репозиторіїв

До початку діяльності торгового репозиторію інформація щодо деривативних контрактів, вчинених поза організованим ринком та в інших випадках, не подається сторонами таких деривативних контрактів. При цьому зазначені деривативні контракти вважаються дійсними та такими, що підлягають укладенню, обігу та виконанню. Про це повідомила НКЦПФР у відповіді на запит ПАРД.

Регулятор, зокрема, зазначив, що відповідно до статті 34 Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»:

– у разі укладення, зміни чи припинення деривативного контракту поза організованим ринком та в інших випадках, встановлених НКЦПФР, а щодо деривативних контрактів грошового ринку – за погодженням з НБУ, інформація про деривативний контракт подається до торгового репозиторію;

– інформація про деривативні контракти, укладені на організованому ринку, подається до торгового репозиторію в порядку, встановленому Комісією.

Статтею 86 даного Закону визначено, що НКЦПФР у встановленому нею порядку здійснює авторизацію юридичних осіб, які мають намір провадити діяльність торгового репозиторію на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

Авторизація здійснюється шляхом включення юридичних осіб до Реєстру осіб, уповноважених провадити діяльність торгового репозиторію на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

На даний час, доопрацьовується схвалений проект рішення НКЦПФР «Про затвердження Порядку авторизації юридичних осіб, які мають намір провадити діяльність торгового репозиторію на ринках капіталу та організованих товарних ринках, та умови провадження такої діяльності», який був оприлюднений на офіційному сайті регулятора для громадського обговорення.

Зазначеним документом передбачений порядок авторизації НКЦПФР юридичних осіб, які мають намір провадити діяльність торгового репозиторію, вимоги до осіб, які мають намір провадити/провадять діяльність торгового репозиторію, умови провадження ними такої діяльності, порядок ведення реєстру осіб, уповноважених провадити діяльність торгового репозиторію на ринках капіталу та організованих товарних ринках та оприлюднення інформації з нього.

Інформація про укладені деривативні контракти та договори про заміну сторони, у випадках, передбачених законодавством, подаватиметься до авторизованих НКЦПФР юридичних осіб, включених до Реєстру торгових репозиторіїв. При цьому Комісія зазначає, що на сьогодні жодна юридична особа не включена до Реєстру торгових репозиторіїв.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: