ФГВФО ініціював численні судові позови щодо неплатоспроможних банків

Законодавчі зміни щодо вдосконалення механізму задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, які ініційовані ФГВФО і набули чинності з 5 серпня 2021 року, сприятимуть збереженню активів таких банків і запобіганню втрати їх майна, а також задоволенню вимог якомога більшої кількості кредиторів.

Про це розповів Заступник Директора-розпорядника ФГВФО Віктор НОВІКОВ, коментуючи Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків», інформує прес-служба Фонду.

«Цей документ розроблявся фахівцями Фонду разом з міжнародними експертами і враховує як нашу судову практику, так і міжнародний досвід. У першу чергу, зміни стосуються 38 і 52 статей Закону про систему гарантування вкладів. Зміни до 38-ї статті – це імплементація нашої судової практики щодо розгляду спорів про нікчемність договорів, які укладали банки за рік до виведення їх з ринку. Зміни до Закону більш чітко і послідовно визначають підстави для визнання правочинів нікчемними. Це сприятиме поверненню активів, виведених з банків, що збільшить обсяг задоволення вимог кредиторів», – наголосив Віктор Новіков.

Слід нагадати, що погашення вимог кредиторів банків, які ліквідуються, здійснюється за рахунок коштів, отриманих від продажу їх активів. У разі недостатності активів банку Фонд має право звернутися до осіб, які заподіяли шкоду установі та її кредиторам, з вимогою про задоволення за рахунок їхнього майна кредиторських вимог. У разі відмови таких осіб відшкодувати завдані збитки ФГВФО має право звернутися до суду, однак цей механізм потребував удосконалення на рівні законодавства.

 «Зміни до 52 статті також враховують судову практику, в першу чергу, рішення Великої Палати Верховного Суду щодо банку «Укоопспілка». Ці зміни до Закону дозволяють нам більш ефективно притягувати менеджмент і власників банків до цивільно-правової відповідальності щодо відшкодування ними збитків, завданих банкам і кредиторам. Це теж сприятиме збільшенню рівня задоволення кредиторських вимог відповідно до черговості, встановленої законодавством», – додав Віктор Новіков.

Фонд гарантування вкладів уже ініціював численні судові провадження по всій території України, а також веде активну роботу в іноземних юрисдикціях щодо притягнення до відповідальності екс-власників і пов’язаних з банками осіб, винних у доведенні установ до банкрутства. Станом на 1 вересня 2021 року Фондом подано 69 позовних заяв щодо 44 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, складає 816. Загальна сума позовних вимог становить майже 98 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: