Ринок лізингових послуг зростає швидкими темпами

У першому півріччі 2021 року обсяг ринку фінансового лізингу України склав 22038 млн. грн. Такі результати визначила Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців», виходячи із статистичних даних, нещодавно оприлюднених НБУ, інформує прес-служба УОЛ.

Таким чином, ринок зріс на 81% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Ринок фінансового лізингу в Україні зростає з усе швидшими темпами.

Результати лізингового ринку України в ІІ кварталі є ще більш вражаючими. Так, за оцінкам Асоціації, обсяг ринку в цьому періоді склав 12812 млн. грн., що вказує на його зростання на 127% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі результати вказують, що темпи зростання ринку збільшуються від кварталу до кварталу.

Найбільшу динаміку на ринку, як і попереднього кварталу, показують банки – приріст на 113% в звітному періоді. Така тенденція продовжує вказувати на перелом тренду останніх років, коли обсяги нових лізингових угод комерційних банків навпаки скорочувались.

Загальний обсяг фінансового лізингу, що надавався банками в звітному періоді, склав 3745 млн. грн. Частка банків на ринку зросла до 17% порівняно з 14% за рік до того.

У свою чергу вартість нових угод з фінансового лізингу, що укладались лізинговими і фінансовими компаніями, склала 18293 млн. грн. Цей сегмент ринку зріс на 76% за вказаний період у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Сегмент фінансових і лізингових компаній продовжує залишатись ринкоутворюючим і надає левову частку лізингових послуг на ринку. Його частка становить 83%.

На кінець ІІ кварталу 2021 року портфель лізингових угод склав 55961 млн. грн., що свідчить про його зростання на 52% протягом року. Частка банків в портфелі становила 20%, обсяг портфелю банків зріс на 3%. Частка лізингових і фінансових компаній в портфелі становила 80%, обсяг їхнього портфелю зріс на 72%.

У сегменті лізингових і фінансових компаній основними гравцями на ринку залишаються саме лізингові компанії, які уклали 94% лізингових угод за звітній період. Основними джерелами фінансування для лізингових компаній були банківські кредити (35%), авансові платежі (33%) і власний капітал лізингових компаній (19%).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: