Депозити бізнесу зменшились, а населення – зросли

Нацбанк оприлюднив попередні дані грошово-кредитної статистики за лютий 2017 року.

Вони, зокрема, свідчать, що в останньому зимовому місяці залишки за депозитами корпоративного сектору в національній валюті скоротилися на 1,1% під впливом одночасної дії двох різноспрямованих чинників. З одного боку, скорочення депозитів юридичних осіб було типовим для періоду сплати квартальних податкових платежів. З іншого боку, спостерігався приплив бюджетних коштів у банки, зокрема коштів місцевих бюджетів.

Залишки депозитів домашніх господарств у національній валюті за підсумками лютого зросли на 1,3% та майже повністю компенсували скорочення депозитів бізнесу.

У свою чергу, залишки за кредитами, наданими банками в національній валюті у лютому збільшились на 0,2%. Кредитну активність продовжує стримувати високий рівень боргового навантаження серед позичальників корпоративного сектору. Так, за підсумками лютого портфель кредитів, наданих бізнесу в національній валюті, фактично не змінився. Дещо швидшими темпами зростав портфель гривневих кредитів, наданих домашнім господарствам, який у лютому збільшився на 0,8%.

Грошова маса за підсумками лютого 2017 року зменшилась на 0,6% до 1 060 млрд. грн., що було зумовлено як скороченням депозитів, які входять до показника грошової маси, так і готівкових коштів в обігу поза банками.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: