На ДФС очікує реальна реформа

Про це повідомив Міністр фінансів Олександр Данилюк на зустрічі з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації, передає прес-служба ЄБА.

Зокрема, передбачається оптимізація податкової та митної служб, скорочення чисельності допоміжного персоналу та збільшення персоналу, що займається операційною діяльністю, проведення аудиту на обласному рівні в податковій, скорочення внутрішніх митниць, стандартизація вимог до місць митного оформлення, а також уніфікація підходів до визначення митної вартості.

Міністр ще раз наголосив на важливості створення нової аналітичної Служби фінансових розслідувань, що буде займатися виключно економічними злочинами проти публічного інтересу в сфері фінансів та дотичних сферах. У планах Мінфіну сконцентрувати функції деяких силових підрозділів СБУ та Національної поліції в рамках нової Служби. Команда Міністерства наполягає на тому, що новий орган має координуватися саме Міністерством фінансів, яке формує політику та є компетентним у сферах, що відносяться до підслідності Служби. Пан Данилюк передбачає, що формування та повноцінний запуск нової Служби відбудеться вже за рік.

Міністр також повідомив, що з 1 квітня має запрацювати новий порядок адміністрування реєстру відшкодування ПДВ, згідно з яким адміністратором єдиного реєстру буде Міністерство фінансів, а сам реєстр буде формуватися автоматично на підставі інформації з баз даних ДФС України та Держказначейства. До того ж, відшкодування відбуватиметься на щоденній основі.

Окрему увагу було приділено питанням податку на виведений капітал, введенню касових апаратів та концепції уповноважених економічних операторів. Міністр зазначив, що з усіх трьох питань ведеться робота по відповідних законопроектах. Так, щодо податку на виведений капітал – найближчим часом буде сформована робоча група, що в рамках роботи над проектом закону «Про виведений капітал» проведе всі необхідні розрахунки та проаналізує переваги та ризики даної концепції.

Крім того, було зазначено, що Міністерство підтримує в цілому концепцію масового введення касових апаратів, проте таким чином, щоб це не створювало додаткове навантаження для бізнесу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: