Вимоги до рейтингових агентств на фондовому ринку зміняться

НКЦПФР схвалила проекти нормативно-правових актів щодо уповноважених рейтингових агентств.

Зокрема, за інформацією прес-служби Комісії, це проект Положення про порядок проведення конкурсу з визначення уповноважених рейтингових агентств та порядок ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств.

Зазначене Положення розроблене на заміну двом нормативно-правовим актам регулятора, які втратять чинність, – Порядку ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств та видачі Свідоцтв про включення до Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств (Рішення ДКЦПФР від 23.06.2006 р. №444), а також Положення про конкурс з визначення уповноважених рейтингових агентств (Рішення НКЦПФР від 23.03.2015 р. №364).

Нове Положення встановлює вимоги щодо інформаційного повідомлення (оголошення) про конкурс з визначення уповноважених рейтингових агентств, конкурсної комісії з проведення конкурсу, порядок та умови участі в конкурсі, порядок проведення конкурсу, розгляд спорів тощо.

Крім того, нормативно-правовим актом встановлюються вимоги щодо ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств, зокрема, склад інформації Державного реєстру, порядок внесення змін до Державного реєстру, порядок виключення уповноваженого рейтингового агентства з Державного реєстру, видачі дубліката Свідоцтва, порядок отримання інформації про уповноважені рейтингові агентства з Державного реєстру.

Паралельно Порядок подання інформації уповноваженими рейтинговими агентствами (Рішення НКЦПФР від 11.12.2012 р. №1767) доповнюється вимогами щодо розкриття додаткової інформації уповноваженими рейтинговими агентствами на власному веб-сайті (зокрема, інформації про структуру власності рейтингового агентства, організаційну структуру, про корпоративне управління, укомплектування персоналом та його кваліфікацію, про філії, методологію, рейтингових аналітиків, політику винагороди, інформацію про пов’язаність з учасниками ринків фінансових послуг, участь в об‘єднаннях, аудиторський висновок щодо річної фінансової звітності).

НКЦПФР також схвалила зміни до Правил визначення уповноваженим рейтинговим агентством рейтингової оцінки за Національною рейтинговою шкалою.

Змінами передбачається, що уповноважене рейтингове агентство, крім іншого, зобов’язане виявляти та усувати будь-які існуючі або потенційні конфлікти інтересів, які можуть впливати на роботу та висновки його рейтингових аналітиків, працівників та будь-яких інших фізичних осіб, послугами яких користується рейтингове агентство, або які залучені до процесу присвоєння кредитних рейтингів чи затверджують кредитні рейтинги. Також в організаційній структурі рейтингового агентства з’явиться нова одиниця – рейтинговий комітет.

Крім того, квартальні звіти емітента включені до складу інформації, яку суб’єкт рейтингування повинен повідомити уповноваженому рейтинговому агентству.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: