Стратегія розвитку держбанків з’явиться через два місяці

Такий строк на розробку документу дав Мінфіну Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ.

За інформацією прес-служби Комітету, ця Стратегія має бути розроблена до 15 травня поточного року. При цьому повідомляється, що Комітет на своєму засіданні заслухав представників Міністерства фінансів та НБУ, а також керівників державних банків щодо їхнього бачення перспектив реформування банків, які перебувають у власності держави.

«Головним принциповим завданням державних банків має бути реалізація нашої промислової, торговельної, інфраструктурної та регіональної політики. Державні банки не повинні конкурувати з приватними. Кредитна політика державних банків має стати частиною економічної політики країни і повинна розроблятися Урядом спільно з НБУ та затверджуватися законом», – заявив Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ Сергій Рибалка.

Керівник парламентського комітету наголосив, що державні банки повинні перетворитися на інститути розвитку та забезпечити дешевим кредитуванням вітчизняних виробників продукції з високою доданою вартістю та допомагати просувати таку українську продукцію на світові ринки.

За його словами, проект Стратегії розвитку державних банків, який розроблений попереднім керівництвом Міністерства фінансів, не витримує жодної критики.

Сергій Рибалка вважає, що державні банки мають акумулювати гроші населення у банківській системі. «Це наш найголовніший інвестиційний ресурс. Через кілька років вони допоможуть повернути довіру до банківської системи через повне гарантування вкладів», – сказав він.

Голова Комітету вважає вкрай важливим кардинальне оновлення Стратегії розвитку державних банків. Він запропонував провести широке обговорення нового проекту документу на засіданні профільного комітету 17 травня 2017 року. Ця пропозиція була схвалена рішенням Комітету.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: