Україна приєдналася до Декларації про міжнародні інвестиції і транснаціональні корпорації

Відповідну Угоду з ОЕСР підписав Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

За інформацією прес-служби Мінекономрозвитку, приєднання нашої країни до Декларації та набуття членства в Інвестиційному комітеті Організації економічного співробітництва та розвитку сприятиме залученню в Україну прямих іноземних інвестицій, оскільки це:

– свідчить про запровадження Україною міжнародних стандартів здійснення інвестиційної діяльності;

– сприяє поліпшенню конкурентного середовища та впливу на впровадження та розповсюдження інновацій;

– сприяє реалізації принципів та стандартів соціальної відповідальності бізнесу згідно з керівними принципами ОЕСР щодо ведення відповідального бізнесу.

– усуває обмеження щодо секторів, в яких іноземне інвестування заборонене, та забезпечує національний режим для транснаціональних корпорації (ТНК) відповідно до системи розвитку міжнародних стандартів у регулюванні відносин ТНК з країнами, що приймають їхні інвестиції.

«Інвестиції є основою економічного розвитку, а підписання цієї Угоди свідчить про позитивну оцінку ОЕСР щодо покращення інвестклімату в Україні. Адже підписання Угоди стало можливим після презентації Огляду інвестполітики України за 2016 рік, який відбувся у вересні. Це, безумовно, сигналізує про успіхи реформ в Україні та вказує на наступні виклики, з якими слід працювати у найближчій перспективі», – прокоментував підписання Угоди Степан Кубів.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, який опікується напрямком інтелектуальної власності та інновацій, особливо відзначив важливість підписання Угоди з ОЕСР у частині поширення інновацій в економіці.

«Інвестори світу розуміють важливість інноваційного підходу до розвитку виробництва. Зближення України з ОЕСР дозволить покращити програми розвитку конкуренції, які включають посилення інноваційної складової в інвестиційно-привабливих секторах з високим потенціалом підвищення конкурентоспроможності, серед яких АПК, енергетика та промисловість», – зауважив Михайло Тітарчук.

Слід зазначити, що Угода набуде чинності після її ратифікації Парламентом та підписання Президентом України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: