Що потрібно для залучення іноземних інвесторів

Секретар Національної інвестиційної ради визначив основні питання, від вирішення яких залежатиме приплив в Україну інвестицій з-за кордону.

Зокрема, на своїй сторінці у Facebook Борис Ложкін повідомив, що дані проблеми розглядалися у ході панельної дискусії на інвестиційній конференції Dragon Capital.

«Як секретар Національної інвестиційної ради я багато спілкуюся з закордонними бізнесменами. Можу впевнено сказати: перше, що хоче бачити у нас серйозний інвестор – це якісні проекти. В Україні сьогодні немає достатньої кількості цікавих проектів, реалізація яких дійсно можлива, а термін повернення інвестицій зрозумілий. Коли до нас приходить інвестор, готовий в довгостроковій перспективі вкласти $100 млн., $200 млн., $300 млн. – нам нема чого йому запропонувати», – підкреслює пан Ложкін.

При цьому він зазначає, що над вирішенням цієї проблеми зараз працюють і Кабмін, і Офіс Національної інвестиційної ради, і приватні інвесткомпанії. Поступово ситуація починає покращуватися, і деякі рішення вже є.

Друге важливе питання, за словами Бориса Ложкіна, полягає в недостатньо активних темпах приватизації. Держава – не найефективніший власник. А значить, максимальна кількість підприємств має бути виведена з-під його управління в найкоротші терміни.

У поточному році Уряд сформує остаточний список стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації. З точки зору пана Ложкіна, стратегічними можна назвати не більше 20% держкомпаній. Решта мають бути продані. Він також не виключає, що через кілька років список підприємств, що залишилися, можна буде знову переглянути.

Третя перешкода для припливу інвестицій в Україну – відсутність ринку землі, одного з найважливіших для бізнесу ринків. Борис Ложкін вважає, що земельна реформа повинна стартувати в нинішньому році, максимум – у наступному. Вона стане потужним стимулом для інвесторів, поштовхом до того, щоб обсяги прямих іноземних інвестицій зросли в рази.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: