Моніторинг оцінки майна для цілей оподаткування

Фонд державного майна України оприлюднив перші результати перевірки оцінок майна для цілей оподаткування.

Як зазначає у своєму повідомленні на офіційному сайті Фонду держмайна Заступник Голови ФДМУ Наталія ЛЕБІДЬ, вимога щодо визначення оціночної вартості нерухомого і рухомого майна міститься в низці статей Податкового кодексу України та в інших актах законодавства. Саме з величини оціночної вартості здійснюються платежі у формі податку з доходів фізичних осіб, державного мита, інших обов’язкових зборів і платежів при здійсненні угод з купівлі-продажу, міни та в інших випадках, встановлених законодавством, що відбуваються за участі громадян.

У Постанові Кабінету Міністрів України від 22.08.2014 р. №358 «Деякі питання реалізації положень Податкового кодексу України щодо оцінки майна» чітко зазначено, що основою для визначення оціночної вартості є ринкова вартість майна. На її виконання Фондом здійснено заходи з повної демонополізації ринку таких оціночних послуг: наразі проводити оцінку для цілей оподаткування виявили бажання та безперешкодно одержали таке право майже 2,9 тис. суб’єктів оціночної діяльності.

З часу набрання чинності вказаною Постановою в Єдиній базі даних звітів про оцінку майна для цілей оподаткування, яку веде Фонд з кінця 2013 року, вже налічується майже 1,6 млн. оцінок, при тому тільки за 2016 рік Єдина база поповнилася майже на 630 тис. таких робіт, а за підсумками січня-лютого 2017 року – на 88 тис. оцінок.

При цьому Фондом за підсумками 2016 року здійснено кроки з моніторингу даних Єдиної бази даних звітів про оцінку майна, виконаних для цілей оподаткування та їх порівняння з публічними ринковими даними. На його основі складено Перелік тих суб’єктів оціночної діяльності, до оцінок житлової нерухомості яких у ФДМУ існують обґрунтовані сумніви у достовірності і здійснюються заходи щодо їх перевірки.

Пані Лебідь звертає увагу замовників та користувачів подібними оцінками на очевидні ризики співпраці з суб’єктами оціночної діяльності, будь-якими посередниками, які пропонують, допомагають в отриманні чи фактично надають послуги з оцінки, в якій занижена оціночна вартість нерухомого чи рухомого майна. Це і ризики продавця втратити кошти від продажу, якщо в угоді вказана необ’єктивна ціна, а оціночна вартість занижена, і ризики покупця у разі шахрайських дій з майном, що купується, потім не довести свої права через необ’єктивну ціну і оціночну вартість.

Більш детально – у Переліку суб’єктів оціночної діяльності, що мають доступ до Єдиної бази звітів щодо низки оцінки яких за підсумками даних Єдиної бази звітів за 2016 рік здійснюються заходи з перевірки достовірності результатів оцінки

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: