Як страхуватиметься відповідальність приватних виконавців

Стали відомі основні особливості остаточного варіанту Договору страхування відповідальності приватних виконавців.

За повідомленням прес-служби Ліги страхових організацій України, даний документ було розглянуто минулого тижня на робочій нараді в Міністерстві юстиції за участі представників Центру комерційного права та страховиків.

Предметом договору є відшкодування збитку, ненавмисно завданого Страхувальником третім особам внаслідок неналежного виконання ним обов’язків приватного виконавця.

Страховим випадком, згідно Договору, вважається факт настання відповідальності Страхувальника за заподіяння шкоди майновим інтересам третіх осіб у зв’язку з подією (ненавмисною помилкою, недоглядом тощо), який підтверджується Страхувальником або судовим рішенням, що набрало законної сили.

Мінімальна страхова сума в 2017 році становить 3,2 млн. грн., при цьому Страхувальник має право ініціювати перед Страховиком збільшення розміру страхової суми в період дії договору. У разі згоди, Сторони укладають додаткову угоду.

ЛСОУ зазначає, що в січні поточного року Ліга та Центр комерційного права провели засідання робочої групи зі страхування відповідальності приватних виконавців. Представники страхової та правничої спільноти опрацювали проект Договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця з узгодженими правками та заслухали коментарі учасників робочої групи по дискусійних пунктах.

Слід нагадати, що в червні 2016 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», який визначає основи організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їхні завдання та правовий статус.

Відповідно до вимог статті 24 цього Закону приватний виконавець зобов’язаний до початку здійснення діяльності застрахувати свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами. Зазначений Закон передбачає, що мінімальний розмір страхової суми за вказаним договором страхування має становити 10% загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні у приватного виконавця протягом року, але не менше 1 тис. мінімальних розмірів заробітної плати станом на початок відповідного календарного року. Такі договори страхування приватні виконавці зобов’язані укладати на новий строк не пізніш як за 10 днів до закінчення дії договору страхування.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: