Служба фінансових розслідувань стане законною

Кабінет міністрів України ухвалив законопроект щодо створення Служби фінансових розслідувань (СФР).

Цей законопроект був розроблений Міністерством фінансів спільно з експертами та доопрацьовано в робочій групі, яка була створена Прем’єр-міністром України, повідомляє прес-служба Мінфіну.

До основних функцій Служби належатиме виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів проти інтересу держави в економічній, фінансовій та податковій сферах. Новий орган також буде проводити аналітичну та профілактичну роботу щодо виявлення факторів, які уможливлюють вчинення таких злочинів.

Особливістю нової Служби є зміна силового підходу на комплексний і аналітичний – з використанням сучасних методик розслідувань. СФР буде повністю демілітаризована, сформована з нових людей, які отримуватимуть гідні заробітні плати, та виведена зі складу Державної фіскальної служби.

Створення Служби фінансових розслідувань підтримав Президент та Прем’єр-міністр України. Це також передбачено Коаліційною угодою, Планом дій Уряду та Меморандумом про співпрацю України з МВФ. Даний законопроект активно підтримали українські бізнес-асоціації та громадські об’єднання.

Як зазначають у Мінфіні, створення СФР – це стратегічний крок для поліпшення бізнес-клімату, залучення інвестицій та подальшого розвитку вітчизняної економіки. Результатом роботи нової Служби буде протидія вищому рівню економічної та фінансової злочинності, уникненню оподаткування та розкраданню грошей, а також захист банківської й фінансової систем та зменшення втрат бюджету.

Найближчим часом зазначений законопроект буде розглянуто на Національній раді реформ та внесено на розгляд до Верховної Ради. При цьому вже зараз ведеться робота над практичним запуском СФР.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: