НКЦПФР виявила підозрілі фінансові операції на суму 28 млрд. грн.

Упродовж 2016 року НКЦПФР було здійснено перевірки 30 суб’єктів первинного фінансового моніторингу (професійних учасників фондового ринку), передає прес-служба Комісії.

Результати перевірок виявили підозрілі фінансові операції на суму понад 28 млрд. грн., в яких брали участь 92 юридичні особи та 33 фізичні особи. Інформацію про підозрілі фінансові операції Комісія направила до правоохоронних органів.

У межах своїх повноважень НКЦПФР за результатами здійснених перевірок та аналізу інформації, наданої на запити, застосувала до порушників законодавства такі санкції: анулювала 16 ліцензій семи професійним учасникам фондового ринку; винесла 12 вимог щодо усунення порушень законодавства; склала 6 протоколів про адміністративні правопорушення у відношенні посадових осіб суб’єктів первинного фінансового моніторингу; наклала штрафи на порушників у розмірі 296,8 тис. грн. (з яких вже сплачено до Державного бюджету України 240,5 тис. грн.). У цілому, в 2016 році за результатом наглядової діяльності у сфері фінансового моніторингу сплачено до бюджету 432,7 тис. грн.

Найбільш розповсюдженими в діяльності суб’єктів первинного фінансового моніторингу в 2016 році були такі порушення:

– порушення порядку ідентифікації клієнтів;

– непроведення аналізу відповідності фінансових операцій, що проводяться клієнтом, наявній інформації про зміст його діяльності та фінансовий стан;

– незберігання документів щодо ідентифікації осіб, які провели фінансову операцію;

– незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;

– неповідомлення Держфінмоніторинг про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу.

Також у повідомленні зазначається, що НКЦПФР братиме участь у 5 раунді оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, яка проводиться Комітетом експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

Наступного тижня відбудуться зустрічі експертів MONEYVAL із представниками НКЦПФР та професійними учасниками фондового ринку, метою яких є визначення ефективності протидії відмиванню коштів на фондовому ринку України.

Оцінка MONEYVAL передбачає роботу місії експертів в Україні в період з 27 березня по 8 квітня 2017 року та включає широкі консультації з представниками державних органів, приватного сектору та громадських об’єднань з метою вивчення ефективності практичного впровадження рекомендацій FATF в національну систему протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Нагадаємо, що Комітет MONEYVAL є головною європейською структурою з питань протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Він проводить взаємні оцінки держав щодо всіх відповідних міжнародних стандартів у зазначеній сфері. Україна є членом MONEYVAL з 1997 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: