Нацбанк впроваджує проект cashless-економіки

Центральний банк працює над подальшим залученням комерційних банків до розвитку в Україні готівкової платіжної інфраструктури.

Як зазначається у повідомленні на офіційній сторінці Національного банку у Facabook, днями з цього приводу відбулася організована за ініціативи центрального банку зустріч у Незалежній Асоціації Банків України з комерційними банками, представниками міжнародних платіжних систем, а також Агентства з міжнародного розвитку USAID.

На ній Перший заступник Голови НБУ Яків Смолій зазначив, що Нацбанк вже більше року працює над реалізацією проекту із cashless-економіки, який входить до Комплексної програми реформ до 2020 року. Він нагадав присутнім, що минулого тижня був презентований Проект Агентства з міжнародного розвитку USAID «Трансформація фінансового сектору», покликаний підтримати реформу фінансового сектору. За словами Першого заступника Голови НБУ, одна зі складових частин цього чотирирічного проекту – саме підтримка та впровадження інструментів для активної розбудови cashless-економіки.

«В Україні ми маємо непогану інфраструктуру з отримання готівки, проте необхідно рухатися в сторону безготівки, а саме розбудовувати безготівкову платіжну інфраструктуру», – вважає Яків Смолій.

Зі свого боку, учасники зустрічі підтримали ініціативу центрального банку та висловили готовність брати участь у зниженні готівкового обігу на користь безготівкового. Представники ринку та міжнародних платіжних систем також наголосили на важливості розповсюдження послуги Direct Debit, розвитку платіжної інфраструктури. Вони поділяють думку центрального банку, що готівка має бути дорожчою за безготівку, враховуючи високі операційні витрати з її створення, обігу, обробки та знищення. Крім того, було запропоновано створити перелік законів та підзаконних актів, які так чи інакше впливають на розвиток сashless-економіки. У цьому контексті сторони домовилися проаналізувати вплив цих документів та працювати над удосконаленням законодавчої бази.

Під час зустрічі директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін зазначив, що концепція і дорожня карта проекту вже розроблені, і основний фокус Національного банку наразі зосереджений на синхронізації кроків щодо побудови сashless-економіки, зокрема налагодження діалогу щодо реалізації конкретних дій з іншими державними установами та учасниками ринку. Проект щодо сashless-економіки є комплексним та всеосяжним, і активне залучення учасників ринку та міжнародних партнерів має позитивно вплинути на його успішність.

За словами керівника проектів і програм Департаменту стратегії та реформування НБУ Юлії Лях, майже 80% витрат українські споживачі проводять у готівковій формі. Враховуючи подібну статистику, Національний банк прагне, щоб cashless-розрахунки були зручними та вигідними для всіх учасників економічних відносин.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: