MONEYVAL розпочав оцінку України

Вітчизняні механізми фінансового моніторингу оцінюватимуть експерти з дев’яти країн. Про це повідомляє прес-служба Держфінмоніторингу.

Згідно з її даними, 5 раунд оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення Комітетом експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) стартував 27 березня та триватиме по 8 квітня.

Слід відмітити, що MONEYVAL є головним європейським арбітром з питань протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму і проводить взаємні оцінки держав щодо всіх відповідних міжнародних стандартів у правовій, фінансовій та правоохоронній сферах. Україна є членом MONEYVAL з 1997 року.

Одним із основних завдань Комітету є здійснення взаємних оцінок його членів у зазначеній сфері на предмет дотримання та ефективної імплементації Рекомендацій FATF. Оцінка MONEYVAL передбачає двотижневе перебування місії експертів в Україні та включатиме широкі консультації з представниками державних органів, приватного сектору та громадських об’єднань, а також вивчення ступеню ефективності практичного впровадження Стандартів FATF в національну антилегалізаційну систему.

При цьому ключовим елементом оцінки для України буде ефективність заходів, що вживаються правоохоронно-судовою системою, яка зокрема включає інформацію щодо:

– розпочатих та закінчених кримінальних проваджень у справах з відмивання коштів та фінансування тероризму;

– обвинувальних вироків та кількості осіб, щодо яких прийнято судові рішення;

– регуляторної та наглядової діяльності;

– арешту та конфіскації активів, одержаних злочинним шляхом;

– заходів з повернення до України заблокованих за кордоном активів тощо.

За результатами оцінки міжнародними експертами буде підготовлено звіт щодо відповідності національної системи протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму стандартам FATF, а також прогресу України у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: