Захист інвесторів у ході приватизації пропонують підвищити

Новий законопроект «Про приватизацію» передбачає можливість застосування міжнародного арбітражу та визначення англійського права договору за згодою сторін.

Документ був розроблений Мінекономрозвитку та ФДМУ за участі міжнародної юридичної компанії Baker&McKenzie та за підтримки ЄБРР, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«Приватизації, як і нашій країні, вже 25 років. Однак активна масова приватизація з часів ваучерної приватизації більше не відбувалась. Тим часом державні підприємства старіють, накопичують борги, відстають технологічно. Нам треба передати їх в приватні руки для того, щоб ці об’єкти розвивались як бізнес. Цим законом ми хочемо зробити реформу самого процесу приватизації в Україні. Щоб вона була проста, зрозуміла, нормально сприймалась вітчизняними і західними інвесторами і приносила користь Україні», – зазначив на презентації законопроекту Голова Фонду державного майна України Ігор Білоус.

Новий документ має дозволити вивести конкуренцію за державні активи на глобальний рівень та перейти до ринкового ціноутворення на них. Так, передбачається відхід від інституту оцінки та визначення ціни об’єкту виключно платоспроможним попитом.

Проект закону також встановлює принципово новий підхід до розподілу на об’єкти великої та малої приватизації. До великих відносяться підприємства, обсяг активів яких перевищує 250 млн. грн., – тобто 60 об’єктів з 900, які зараз пропонуються до приватизації.

Об’єкти великої приватизації будуть продаватися із залученням інвестиційного радника – одного з інвестиційних банків з репутацією. Радник вивчатиме попит на об’єкт і пропонуватиме ФДМУ стартову ціну. Переможець торгів визначатиметься на двоетапному аукціоні.

Водночас, об’єкти малої приватизації зможуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів на інтернет-платформі, як це, наприклад, вже зараз відбувається з активами неплатоспроможних банків та непрофільними активами державних підприємств на ProZorro.Sale. Таким чином, усі бажаючі зможуть взяти участь у торгах за державні активи.

У свою чергу, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов підкреслив: «Держава – неефективний власник. В 99% випадків державні активи втрачають свою ринкову цінність, а не розвиваються. При цьому бюджет щороку витрачає колосальні кошти на підтримку життєдіяльності цих активів. Ми пропонуємо вже працюючий механізм електронної системи ProZorro.Sale, який дозволить просто та ефективно продавати об’єкти малої приватизації і повертати кошти в державний бюджет, аби їх можна було використати для інших, в тому числі соціальних потреб».

Більш детально – у презентації проекту закону «Про приватизацію»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: