Іноземні інвестиції пройшли переоцінку

Національний банк запровадив нову методику оцінки запасів прямих іноземних інвестицій відповідно до їх поточної ринкової вартості.

Це дозволить наблизити вартість запасів ПІІ до реалій ринку та зменшити розбіжності в даних Національного банку та Державної служби статистики України, повідомляє прес-служба НБУ.

Внаслідок світової фінансово-економічної кризи 2008-2009 років ринкова вартість активів підприємств, у тому числі й банків, суттєво знизилася. Відсутність її перегляду призвела до того, що починаючи з 2010 року частина запасів ПІІ відображалась за суттєво завищеною вартістю.

Обов’язкова переоцінка вартості активів у разі суттєвих вартісних змін на фондовому ринку визначена методологією шостого видання Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції. Зазначену методологію НБУ застосовує з 2015 року.

У результаті проведеного перерахунку запасів ПІІ, врахованих за ціною останньої операції, з урахуванням їх ринкової вартості за період з 2010 по 2016 роки встановлено, що їх обсяг, станом на кінець 2016 року, зменшилася на $14,1 млрд. та становила $48,9 млрд. (у порівнянні з $63 млрд. за попередньою оцінкою).

Починаючи з 2017 року переоцінка вартості ключових лістингових підприємств буде здійснюватися НБУ та Держстатом щоквартально. Крім того, у планах Національного банку – передавати дані щодо ПІІ банківського сектору до Держстату. Це вимагає удосконалення програмного забезпечення НБУ та узгодження форматів передачі відповідних даних від нього до Держстату.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: