Корпоративних директорів об’єднають у Реєстр

Професійна асоціація корпоративного управління запровадила Реєстр корпоративних директорів як елемент корпоративної реформи в Україні.

МЕТА РЕЄСТРУ

Як зазначив на прес-конференції, присвяченій цій події, Голова Правління ПАКУ, член Ради Реєстру корпоративних директорів Олександр ОКУНЄВ, тема корпоративних директорів сьогодні є досить актуальною, адже вони виконують кілка важливих функцій. По-перше, ці директори контролюють роботу менеджменту в інтересах акціонерів, а по-друге, – представляють інтереси інших осіб, що зацікавлені в діяльності компанії.

Зараз у багатьох вітчизняних компаніях немає незалежних директорів. Ще однією проблемою є низьких рівень професійності відповідних фахівців. Багато членів наглядових рад не вважають для себе роботу в цих органах своєю професією та джерелом доходу. Натомість у світі такі особи належать до професійної групи фахівців, які об’єднані у профільні асоціації та організації. Вони надають компаніям свій досвід та репутацію. Залучення подібних фахівців до наглядових рад показує, що компанія працює в рамках законодавства та відповідає найкращим стандартам ведення бізнесу.

ПАКУ ставить собі за мету сприяти становленню та ствердженню професії корпоративного директора в нашій державі. У грудні минулого року Асоціація провела І міжнародний форум корпоративних директорів, на якому було проаналізовано перший досвід діяльності в українських компаніях ефективних наглядових рад за участі незалежних директорів. Цей захід привернув увагу до даної тематики. До ПАКУ почали надходити запити від фахівців з досвідом управлінської роботи, що мають бажання працювати в наглядових радах та хочуть отримати належні рекомендації.

Асоціація вирішила розв’язати це питання в інституційний спосіб шляхом створення Реєстру корпоративних директорів. Він буде являти собою перелік фахівців, яких ПАКУ знає як достойних професіоналів, що мають значну ділову репутацію, та рекомендуватиме до роботи в наглядових радах державних та недержавних компаній, банківських установ тощо.

Пан Окунєв нагадав, що згідно з вимогами чинного законодавства з початку 2018 року всі публічні акціонерні компанії повинні мати не менше двох незалежних директорів у своєму складі. Це мають бути люди не зі сфери діяльності компанії. За оцінками ПАКУ, вже в цьому році публічним компаніям необхідно буде залучити близько трьох сотень таких фахівців, і саме новий Реєстр покликаний їм у цьому допомогти.

Реєстр розміщуватиметься на офіційному сайті ПАКУ і буде відкритим. Його формуватиме та вестиме Рада Реєстру, до складу якої входитимуть відомі та авторитетні у бізнес-середовищі особи.

Також Олександр Окунєв повідомив, що фахівцям, які ще не готові бути членами Реєстру, ПАКУ пропонує програму підготовки директорів, яка є допомогою в їх особистому розвитку.

ПРОЗОРІСТЬ, ВІДКРИТІСТЬ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

За словами Керівника діяльності IFC в Україні, члена Ради Реєстру корпоративних директорів Олени ВОЛОШИНОЇ, показово, що ідея створення Реєстру була запропонована не міжнародними донорськими організаціями, а виникла безпосередньо з ринку. IFC займається темою корпоративного управління в Україні з кінця 90-х років минулого століття, вважає її достатньо важливою та підтримує всі ініціативи у цій сфері.

У нашій країні вже є розуміння впливу розвитку корпоративного управління на репутацію компанії та її доступ до фінансових ресурсів. Зараз українські компанії, навіть ті, що не є публічними акціонерними товариствами, починають створювати наглядові ради з незалежними директорами. Це свідчить про затребуваність у бізнес-середовищі прозорості, відкритості та професіоналізму.

При відборі кандидатів до Реєстру, на думку пані Волошиної, насамперед, необхідно звертати увагу на їхню ділову репутацію та рівень професійної підготовки. При цьому доречно, щоб у Реєстрі були не лише представники бізнесу, а й фахівці, які б могли дати «свіжий» погляд зі сторони.

НОВА КАТЕГОРІЯ УПРАВЛІНЦІВ

Ефективне впровадження механізмів корпоративного управління, яке відбувається в Україні останнім часом, є досить корисним для вітчизняної економіки, вважає Голова Наглядової ради ПАТ «НДУ», член Ради Реєстру корпоративних директорів Ігор МІТЮКОВ. На його думку, нове корпоративне законодавство стимулює появу й нової категорії управлінців, які не стільки є професіоналами в якомусь конкретному секторі економіки, скільки мають необхідні знання в галузі корпоративного управління в цілому. При цьому вони повинні мати бездоганну ділову репутацію.

Реєстр тільки починає свою роботу. Для традиційних управлінців багато речей в його функціонуванні можуть здаватися незрозумілими та непотрібними. Однак з часом прийде розуміння, що така система є своєрідним фільтром та запобіжником від неправильних й неефективних, у тому числі, корупційних дій. Члени Раду Реєстру усвідомлюють свою відповідальність і сподіваються належним чином виконувати свою роль у цьому процесі.

Більш детально – Про Реєстр корпоративних директорів ПАКУ

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: