Нацбанк звертає увагу на кібербезпеку

Інформаційною безпекою займатиметься Центр реагування на інциденти кібербезпеки у банківській системі та платіжному просторі України (CERT-NBU).

Про це та про політику Національного банку в галузі кібербезпеки розповів Заступник директора Департаменту безпеки НБУ Антон Кудін під час круглого столу «E-Commerce та безпека онлайн-платежів», організованого компанією Visa, йдеться у повідомленні на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«CERT-NBU дасть можливість фінансовій системі здійснювати обмін інформацією про інциденти комп’ютерної безпеки, швидко реагувати на ті виклики, які сьогодні існують у галузі безпеки комп’ютерних систем, наприклад у системах дистанційного обслуговування клієнтів банків (інтернет-банкінгу)», – сказав Антон Кудін.

За його словами, світовий досвід демонструє, що для дієвого забезпечення інформаційної безпеки в країні має функціонувати багато центрів такого роду. Наприклад, у США створена система з таких центрів, які постійно взаємодіють між собою. В Україні також вже працює декілька подібних державних та недержавних центрів реагування на події інформаційної безпеки.

«CERT-NBU побудований так, щоб досягалася максимальна відкритість в обміні повідомленнями між банками й іншими фінансовими установами, а також взаємодії з правоохоронними органами. Розвиваючи кооперацію між державним та комерційним секторами, упевнений, що нам вдасться досягти належного рівня кібербезпеки», – зауважив Антон Кудін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: