В Україні зростає популярність електронних грошей

Українці все частіше використовують електронні гроші для розрахунків за товари та послуги.

Так, згідно з даними, що містяться на офіційній сторінці НБУ у Facebook, у 2016 році кількість випущених банками електронних грошей становила 40,5 млн. грн., а обсяг операцій з електронними грошима – майже 3 млрд. грн.

Електронні гроші є неперсоніфікованим наперед оплаченим засобом платежу, що використовується для мікроплатежів, і мають такі основні характеристики:

– одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої;

– наперед оплачений засіб платежу, який приймається іншими, ніж емітент особами;

– зобов’язання емітента, що виконується на вимогу користувачів, торговців, комерційних агентів.

Національний банк прогнозує зростання популярності електронних грошей. Цьому, зокрема сприятиме прийняття законодавчих змін щодо:

– надання права здійснювати випуск е-грошей і небанківським фінансовим установам, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів без відкриття рахунків;

– розширення можливості для громадян України використовувати електронні гроші (для сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, благодійних, добровільних внесків і пожертвувань тощо).

Відповідний проект закону знаходиться на доопрацюванні у профільному комітеті Верховної Ради України.

У НБУ нагадують, що максимальна сума електронних грошей, що може перебувати в розпорядженні користувача, становить 4 тис. грн. (для непоповнюваного електронного пристрою), а загальна сума операцій за поповнюваним електронним пристроєм протягом календарного року – 62 тис. грн.

Це зумовлено анонімністю їхнього використання (законодавством України не вимагається обов’язкової ідентифікації користувача електронних грошей) та пов’язано з європейською практикою (рекомендації Директиви 2009/110/ЄС також встановлюють аналогічні обмеження – 250 та 2 500 євро відповідно).

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: