Переказ коштів врегулюють законом

Парламенту рекомендують прийняти за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо регулювання переказу коштів) (реєстраційний №5361).

Таке рішення на своєму засіданні прийняв Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, інформує його прес-служба.

Голова Комітету Сергій Рибалка підкреслив, що кожен споживач банківських послуг розуміє важливість IT-технологій. За його словами, нові платіжні системи, програми та гаджети кардинально змінюють фінансову сферу, що дає шанс українським банкам бути лідерами в деяких напрямках обслуговування клієнтів. Він також зауважив, що під час доопрацювання документу його головною метою було визначено відновлення довіри громадян, збільшення інвестицій у розвиток платіжного ринку України, а також зменшення концентрації електронних платіжних послуг у головних учасників ринку.

«Ми пропонуємо посилити кримінальну відповідальність за платіжні злочини і посягання шахраїв на гроші наших громадян. Під час доопрацювання документу ми передбачили відкриття рахунків учасниками ринку, які рівнозначні процедурам, які запроваджені в ЄС. Також визначили повноваження Національного банку щодо встановлення рівня статутного та власного капіталу, контролю обігу коштів, отриманих постачальниками від користувачів. Окрім цього, ми впорядкували процедури реєстрації суб’єктів ринку в Реєстрі платіжної інфраструктури», – повідомив Сергій Рибалка.

Представники Комітету також вирішили створити робочу групу за участі народних депутатів України – членів Комітету, Кабінету Міністрів, Національного банку, Генеральної прокуратури, Національної поліції, фахових асоціацій та експертів для доопрацювання цього законопроекту до другого читання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: