Регулятор фондового ринку стане незалежним

У Парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу».

За інформацією прес-служби НКЦПФР, цей проект закону (реєстраційний №6303) пропонує зміни, які дозволять покращити дисциплінованість учасників фондового ринку України, ефективно протидіяти зловживанням з цінними паперами та збільшити інвестиції в економіку України через підвищення довіри до ефективності державного регулювання фондового ринку.

Зокрема, документом пропонуються такі новації:

– закріплення в законодавстві гарантій незалежності НКЦПФР, у тому числі фінансової;

– вдосконалення законодавчих норм щодо можливостей міжнародного співробітництва НКЦПФР;

– створення передумов для приєднання України до Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів (IOSCO MMoU);

– імплементація норм Регламенту ЄС №596/2014 від 16 квітня 2014 року про зловживання на ринку, які стосуються міжнародної співпраці регуляторів, обміну інформацією між ними, проведення слідчих дій за запитом іншого регулятора, а також збереження професійної таємниці;

– удосконалення системи нагляду та контролю за діяльністю на фондовому ринку з урахуванням найкращого світового досвіду з метою розбудови ефективної системи запобігання зловживанням.

Для закріплення в законодавстві гарантій незалежності регулятора пропонується передбачити:

– право регулятора при виконанні своїх функцій діяти самостійно та незалежно від будь-якого державного органа або політичних сил;

– заборону втручання в діяльність регулятора, у тому числі шляхом надання вказівок, розпоряджень, доручень;

– установлення особливостей фінансування та матеріально-технічного забезпечення діяльності регулятора;

– чіткий порядок призначення на посади та звільнення з посад Голови та Членів регулятора.

Фінансування діяльності НКЦПФР здійснюватиметься з Державного бюджету переважно за рахунок надходжень від надання ним адміністративних послуг, а також сплати внесків на регулювання всіма учасниками фондового ринку.

Крім того, законопроект встановлює чітко регламентовані й прозорі процедури проведення регулятором оцінювань і перевірок та удосконалює процедури розгляду справ про порушення законодавства та застосування санкцій.

«Цей законопроект не пропонує надати регулятору повноваження заради повноважень. Приведення повноважень регулятора до міжнародних стандартів дозволить ефективно захищати інвесторів і протидіяти зловживанням з цінними паперами. Надання Комісії повноважень проводити розслідування і перевірки не дозволить більше порушникам законодавства уникати відповідальності», – прокоментував основну ідею законопроекту Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: