Генеральна угода для позабіржових деривативів

В Україні планують впровадити Генеральну угоду щодо операцій з позабіржовими деривативами.

Зокрема, за ініціативи Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів та Громадської організації «ЕйСіАй-Україна» було створено робочу групу з розробки проекту такої Угоди й днями відбулось її перше засідання, повідомляє прес-служба ПАРД.

Метою робочої групи є розробка пакету стандартної документації – Генеральної угоди, якою буде встановлено загальні умови, порядок укладення та виконання деривативів поза організаторами торгівлі, що відповідатиме основним положенням найбільш розповсюдженої в світі Генеральної угоди Міжнародної асоціації свопів та деривативів (ISDA). Впровадження в Україні локальної версії Генеральної угоди ISDA дозволить вже на етапі зародження ринку деривативів застосовувати міжнародну практику здійснення операцій з деривативами, що зробить цей ринок більш зрозумілим для зарубіжних партнерів.

Можливість укладення позабіржових деривативів на підставі Генеральної угоди передбачається проектом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо регульованих ринків та деривативів)» (реєстраційний №3498). Цим же документом визначено особливості банкрутства суб’єкта підприємницької діяльності, який є стороною одного або кількох деривативів, укладених відповідно до Генеральної угоди (ліквідаційний неттінг). Імплементація до українського законодавства основної термінології та принципів забезпечення виконання деривативів створить передумови для застосування локальної версії Генеральної угоди ISDA в нашій державі, що використовуватиметься для здійснення операцій між резидентами України.

У першій зустрічі взяли участь представники Асоціацій – ініціаторів, банків («Сітібанк», «Приватбанк», «Альфа-Банк», «ОТП Банк»), інвестиційних компаній («Драгон Капітал», «Інвестиційний капітал України», «Конкорд Капітал», «Універ Капітал») юридичних компаній (DLA Piper Ukraine, Baker&McKenzie), агрохолдингів («Кернел» та «Успіх»), а також представники Національного депозитарію та Розрахункового центру.

Учасники заходу узгодили етапи розробки проекту та запровадження локальної версії Генеральної угоди ISDA в Україні, обговорили питання потенційно затребуваних видів фінансових інструментів та операцій, які доцільно стандартизувати, порядок приєднання до Генеральної угоди та можливість внесення змін сторонами. Також було презентовано бачення ПАРД щодо порядку вирішення спорів за операціями, укладеними відповідно до Генеральної угоди, використовуючи переваги Третейського суду ПАРД.

За результатами зустрічі Асоціація проведе анкетування потенційних вигодоотримувачів від розвитку ринку позабіржових деривативів для формування концепції та структури пакету стандартної документації.

Пропозиція долучитися до цього проекту буде направлена міжнародним фінансовим організаціям.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: